Tańczenie – Widzenie Miasta. Warsztat rodzinny

Teatr Lalek ARLEKIN im. Henryka Ryla w Łodzi
📅 niedziela 31.03.2019
Tańczenie - Widzenie Miasta. Warsztat rodzinny

W niedzielę, 31 marca w ramach Dotknij Teatru zapraszamy na „Tańczenie – Widzenie Miasta” całodzienne zajęcia o charakterze fotograficzno-choreograficznym inspirowane łódzkimi motywami architektonicznymi.

Przestrzeń, obraz i ruch staną się kluczowymi zagadnieniami dla poznania nie tylko miasta ale też fotografii, teatru, kultury i sztuki.

Do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy rodziców lub opiekunów z dziećmi. Wspólnie będziemy rozszyfrować miasto, w którym mieszkamy na co dzień. Poznamy miejsca dotąd nieznane, z kolei w innych, mijanych na co dzień będziemy szukać ich nowego oblicza.

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość spojrzenia na swoje miasto z zupełnie innej perspektywy. Łódź, ale też oni sami staną się żywą inspiracją dla działań twórczych. Warsztat opierać będzie się na działaniach ruchowych, dokumentacyjnych i warsztatach tańca kreatywnego. Wszystko to posłuży do stworzenia własnej historii, własnej wypowiedzi na temat relacji z miejscem/miastem.

Efekt wspólnej pracy zostanie zaprezentowany podczas pokazu powarsztatowego Po(Widoki). Będzie to krótki performens ruchowa zainspirowana wcześniejszymi odkryciami w przestrzeni miejskiej.

„Tańczenie – Widzenie Miasta” poprowadzą Monika Tomczyk oraz Dominika Szczocarz. Pierwsza z nich to doskonale znana arlekinowej publiczności animatorka, aktorka, choreografka, pedagożka, terapeutka i reżyserka. Z kolei Dominika Szczocarz to zaangażowana fotografka, która inspiruje się miastem, architekturą i ludźmi, przede wszystkim mieszkańcami Łodzi.

Sugerowany minimalny wiek dzieci biorących udział z opiekunem w warsztacie: od 6 lat.

Wstęp jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji – zapisy od 20 marca pod adresem: edukacja@teatrarlekin.pl (liczba miejsc jest ograniczona: 25 osób).

Harmonogram warsztatu:
godz. 10-13
Przestrzeń (teatr i miasto)
Obraz (fotografia)
godz.14-16