UD

Takich zwrotów akcji nie spodziewają się nawet najwierniejsi czytelnicy Agathy Christie! Duchy w Wenecji w kinach już od piątku 15 września

📅 piątek 15.09.2023 do piątek 22.09.2023
Takich zwrotów akcji nie spodziewają się nawet najwierniejsi czytelnicy Agathy Christie! Duchy w Wenecji w kinach już od piątku 15 września

Od 15 września w kinach można już zobaczyć najnowszą produkcję 20th Century Studios – „Duchy w Wenecji” w reżyserii nagrodzonego Oscarem® Kennetha Branagh. Film jest adaptacją powieści Agathy Christie pt. „Wigilia Wszystkich Świętych” i przedstawia kolejne, zaskakujące przygody charyzmatycznego detektywa Herkulesa Poirota, który próbuje wieść spokojne życie na emeryturze… w Wenecji.

„Duchy w Wenecji ” to pełen napięcia, niepokojący thriller, który powstał na kanwie jednej z powieści Agathy Christie, zatytułowanej „Wigilia Wszystkich Świętych”. Twórcy jednak przenieśli miejsce akcji do tętniącej życiem, rozwibrowanej Wenecji, gdzie znany i lubiany na całym świecie detektyw Herkules Poirot (Kenneth Branagh) spędza emeryturę, ciesząc się swoją anonimowością.

Pewnego dnia spotyka starą przyjaciółkę, pisarkę i autorkę kryminałów Ariadne Oliver (Tina Fey), która prosi go o pomoc, zapewniając, że tym razem pomoc ta nie będzie miała nic wspólnego z przestępczością. Oliver chce, aby Poirot wziął razem z nią udział w organizowanym przez słynną śpiewaczkę operową Rowenę Drake (Kelly Reilly) seansie spirytystycznym i pomógł jej udowodnić, że to jedno wielkie oszustwo. Emerytowany detektyw niechętnie się zgadza. Gdy para bohaterów bierze udział w odbywającym się w starym, nawiedzonym weneckim pałacu spotkaniu z zaświatami, dochodzi w nim do… morderstwa. Poirot znów musi wcielić się w rolę śledczego. Tyle, że ta zagadka będzie dużo bardziej zawiła niż wszystkie, które dotychczas przyszło mu rozwiązywać. Czy biegły rozum wystarczy, by odkryć tajemnicę śmierci znalezionej ofiary? Czy śmierć to dopiero początek… sekretów, jakie skrywają ruiny weneckiej posiadłości przed ludzkim umysłem?

„Duchy w Wenecji ” wyreżyserował zdobywca Oscara® Kenneth Branagh, który jednocześnie wystąpił w roli słynnego detektywa Herkulesa Poirota. Film zainspirowany powieścią „Wigilia Wszystkich Świętych” Agathy Christie powstał na podstawie scenariusza autorstwa nominowanego do Oscara® Michaela Greena. Producentami są Kenneth Branagh i Judy Hofflund, a producenci wykonawczy to Louise Killin, James Prichard (prawnuk Agathy Christie), Ridley Scott, Simon Kinberg i Mark Gordon. W niezapomniane postacie wcielili się znakomici aktorzy, tacy jak: Kyle Allen, Camille Cottin, Jamie Dornan, Tina Fey, Jude Hill, Ali Khan, Emma Laird, Kelly Reilly, Riccardo Scamarcio i Michelle Yeoh.

„Duchy w Wenecji” w kinach już od 15 września 2023 r.

 

282 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent