Tajemnice gdańskich uliczek. Śladami władców – Główne i Stare Miasto

Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ, Gdańsk
📅 sobota 17.06.2017
spacery dla szkół i rodzin gdańsk, zwiedzanie z dzieckiem gdańskie miniatury miniatury_kwiecien_2016
Naszą królewską wędrówkę zaczniemy od ulicy Korzennej. Opowiemy, kto bywał w pracowni astronoma Jana Heweliusza. Kolejnym przystankiem naszej wędrówki będzie Targ Drzewny. Oczywiście opowiemy tu o pomniku króla Jana Sobieskiego. Nie może zabraknąć tzw. Drogi królewskiej. Zatrzymamy się przy Bramie Wyżynnej, na ulicach Długiej i Długi Targ.
Grupy nieformalne i rodziny
17 czerwca 2017 11.00, 12.30, 14.00 Gdańskie Miniatury „Śladami władców – Główne i Stare Miasto” gra miejska-spacer dla rodzin i grup nieformalnych.
MIEJSCE SPOTKANIA:
11.00, 14.00 – ul. ul. Korzenna 33/35, Gdańsk
12.30 – Gdańsk, ul. Długi Targ 1
KATEGORIA WIEKOWA: najmłodsi uczestnicy/czki powinni mieć minimum 11 lat
CZAS TRWANIA: około 1,5 godziny
KOSZT: bezpłatne
Więcej informacji, scenariusz spaceru: www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl