Szybko! Wesoło! Ubongo! czyli specjalna wersja gry Ubongo 3D dla dzieci

poniedziałek 13.09.2021 do niedziela 19.09.2021

Szybko! Wesoło! Ubongo! czyli specjalna wersja gry Ubongo 3D dla dzieci

Szybko! Wesoło! Ubongo! czyli specjalna wersja „Ubongo 3D” dla dzieci

Gra „Ubongo” autorstwa Grzegorza Rejchtmana swój wielki sukces zawdzięcza niezwykle prostym zasadom i niepowtarzalności rozgrywek. Popularność tej rodzinno-imprezowej układanki sprawiła, że wydawnictwo Egmont regularnie poszerza serię o kolejne tytuły, które choć na pozór są do siebie podobne, to dostarczają zupełnie nowej rozrywki graczom w różnym wieku. Już 15 września br. do rodziny „Ubongo” dołączy doskonała gra dla najmłodszych fanów gier planszowych – „Ubongo 3D Junior”. Gra ma łatwe zasady rozwijające spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz zdolności manualne. Można w nią zagrać także w połączeniu z „Ubongo 3D”, aby zrównoważyć szanse młodszych i starszych graczy. Od 8 września grę można kupić w księgarni Egmont.pl

Gracze, tak jak w przypadku poprzednich wersji „Ubongo”, na czas muszą zapełnić klockami 3D wzór wskazany im przez wylosowaną kartę. Następnie, z pozostałych klocków układają jak najwyższą wieżę, którą zmierzą linijką w kształcie żyrafy. Im wyższa wieża, tym więcej punktów otrzymają. Wygrywa ten, kto po 6 rundach zgromadził ich najwięcej!

Głównym atutem gry jest jej dostępność dla młodszych dzieci – w „Ubongo 3D Junior” można zagrać z już z pięciolatkami. Przestrzenne klocki pozwalają na fantastyczną zabawę w trzech wymiarach, a łamigłówki posiadają aż 4 poziomy trudności, co pozwala dostosować grę do umiejętności poszczególnych graczy,

„Ubongo 3D Junior” przeznaczone jest dla 2-6 graczy powyżej 5 roku życia. Rozgrywka trwa ok 20 minut, a cena gry to 149,99 złotych. Elementy gry to 50 plansz ze 100 różnymi zadaniami, 32 klocki, 120 klejnotów, woreczek, żyrafa z podstawkami oraz klepsydra. Grę można kupić w księgarni www.egmont.pl oraz w internetowych i stacjonarnych punktach sprzedaży gier na terenie całego kraju.

W 2017 roku gra „Ubongo” wdarła się szturmem na listę bestsellerów Egmontu, w ciągu dwóch miesięcy cały pierwszy nakład gry został wyprzedany. Od tego czasu „Ubongo” jest najlepiej sprzedającym się tytułem, plasującym się tuż obok „Pędzących żółwi” i „Nóg Stonogi”. Z całą pewnością swój sukces gra zawdzięcza niezwykle prostym zasadom i niepowtarzalności rozgrywek. – podkreśla Beata Sawoń z działu marketingu gier planszowych Egmont – Dziś w ofercie wydawnictwa Egmont znajdziemy aż 7 tytułów sygnowanych marką „Ubongo”. Każda z nich, mimo, że podobna, to jednak zupełnie unikatowa. Wyniki sprzedaży serii Ubongo wskazują na ogromną sympatię, jak klienci darzą te kolorową układankę.

“Ubongo 3D Junior”
Autor: Grzegorz Rejchtman
Ilustracje i projekt: Annette Nora Kara, anoka.de
Grafika: Sensit Communication. Sensit.de
Tłumaczenie: Maciej Nowak-Kreyer
EAN: 5903707560158
Format: 295x295x70
Cena: 149,99 zł
Grupa docelowa: +5 lat
Liczba graczy: 2-6 osób
Czas rozgrywki: 20 minut

Szybko! Wesoło! Ubongo! czyli specjalna wersja gry Ubongo 3D dla dzieci

Pozostałe gry z serii „Ubongo”:

„Ubongo”

„Ubongo” to światowy bestseller, który zdobył popularność dzięki bardzo prostym zasadom i błyskawicznej rozgrywce. Każdy gracz dostaje planszę i 12 elementów układanki. Każda plansza ma inny wzór. Jeden z graczy przekręca klepsydrę i rzuca kostką, wskazując, z których elementów gracze będą korzystać w tej rundzie. Wszyscy gracze jednocześnie starają się jak najszybciej zasłonić puste pola na swoich planszach. Każdy, kto zdąży to zrobić, zanim skończy się czas, zdobywa klejnot. Wygrywa gracz, który w ciągu dziewięciu rund zbierze najcenniejsze klejnoty!

„Ubongo 3D”

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Tak jak w pierwowzorze, gracze jak najszybciej starają rozwiązywać łamigłówki. Jednak tym razem zabawa wkracza w trzeci wymiar – dzięki przestrzennym klockom. Jeszcze więcej główkowania i emocji! „Ubongo 3D” to idealna gra rodzinna – jest szybka i ma bardzo proste zasady. Cztery poziomy trudności umożliwiają dopasowanie gry do wieku i doświadczenia graczy.

„Ubongo Extreme”

W „Ubongo Extreme” tak, jak w pierwowzorze, gracze starają się jak najszybciej dopasować elementy do swojej planszy. Jest to ekstremalnie trudne, bo kafelki mają sześciokątne kształty. Dwa poziomy trudności łamigłówek umożliwiają dopasowanie gry do umiejętności i wieku graczy. Każdy gracz stara się zasłonić wskazanymi kafelkami puste pola na swojej karcie. Kto najszybciej rozwiąże swoje zadanie?

„Ubongo Trigo”

Każdy gracz otrzymuje kafelki o wielorakich, trójkątnych kształtach, które co rundę będzie musiał jak najszybciej układać na kartach zadań. Buduj, obracaj, przekręcaj i kombinuj z kafelkami, aby zapełnić dwa pola na karcie. Kto najszybciej rozwiąże swoją łamigłówkę, zdobywa punkty zwycięstwa. Po ośmiu rundach wygrywa ten, który ma ich najwięcej. Dwa poziomy trudności pozwolą dostosować grę do wieku i umiejętności graczy. Dodatkowo gra ma tryb rozgrywki dla jednego gracza.

„Ubongo – gra karciana. Gra do plecaka”

Karciana wersja przebojowej gry. Każdy gracz otrzymuje 9 kart z różnymi kształtami. Gracze jednocześnie i jak najszybciej wykładają karty na stół, dopasowując pokazane na nich kształty. Kto najszybciej ułoży swoją łamigłówkę, woła „Ubongo”! i zdobywa punkty. Gra mieści się w małym pudełku – idealnie do wzięcia na wyjazd, spotkanie ze znajomymi, czy do szkoły.

„Ubongo Lines” [Premiera 13.10.2021]

Najnowsza wersja gry „Ubongo”. Tym razem wszyscy gracze będą starali się rywalizować, budując jak najszybciej ten sam wzór pokazany na karcie, używając do tego trójwymiarowych, prostokątnych klocków. Po 9 rudach gracze sumują punkty. Wygrywa ten, kto zdobędzie ich najwięcej. Cztery poziomy trudności umożliwiają dostosowanie gry do wieku i doświadczenia graczy.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Logo wydawnictwo egmont

Wydawnictwo Egmont Polska

Egmont Polska jest częścią wiodącej skandynawskiej grupy medialnej, powszechnie znanej i wielokrotnie nagradzanej za swą działalność w zakresie filmu, telewizji, streamingu i kina, a także gier, handlu elektronicznego i usług marketingowych dla platform edukacyjnych, czasopism …

Więcej

Adres:

ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa


Kontakt:

48 22 838 41 00
poczta@egmont.pl
http://www.egmont.pl
facebook
instagram

ZOBACZ TAKŻE:gry planszowezabawa