Sztukmistrzynie – zajęcia artystyczne dla dzieci szkolnych

📅 wtorek 25.09.2018
bezpłatne
Sztukmistrzynie – zajęcia artystyczne dla dzieci szkolnych

Sztukmistrzowie to nowy cykl comiesięcznych zajęć dla dzieci szkolnych mający sprowokować twórczy dialog z dorobkiem zasłużonych polskich artystek. Naszym celem jest oswajanie dzieci szkolnych z zagadnieniami sztuki współczesnej, często uważanej za mniej wartościową pod względem stosowanych technik i warsztatu oraz niezrozumiałą pod względem treści. Każde ze spotkań poświęcone będzie innej postaci. We wrześniu proponujemy spotkanie z twórczością Franciszki Themerson – pt. Opowieść Obrazkowa.

Franciszka Themerson to artystka wszechstronna: malarka, ilustratorka, scenografka, autorka filmów eksperymentalnych. Wraz ze Stefanem Themersonem, pisarzem i filozofem, tworzyli piękne opowieści prowadzone słowem i obrazem. Historie pozornie proste, a jednak inspirujące dla odbiorców w każdym wieku. Podczas warsztatów zbierzemy doświadczenia artystki z różnych obszarów. Zapoznamy się z zagadnieniem ilustracji książkowej, a następnie ożywimy stworzoną opowieść za pomocą prostej animacji.

Aby skrócić obecny dystans pomiędzy odbiorcami a dziełami, na naszych zajęciach poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak poruszać się po trudnym w interpretacji obszarze sztuki współczesnej. Będziemy m.in. przeplatać wątki twórczości artystycznej z otaczającą nas rzeczywistością. Inspirując się znakomitymi polskimi artystami, twórczo zinterpretujemy także nasze najbliższe otoczenie, miasto Poznań, na nowo.

Zapraszamy grupy zorganizowane: dzieci w wieku 9 – 12 lat wraz z opiekunami. Zajęcia odbywają się danego dnia dwukrotnie (9: 00-10:30 I grupa, 10:30-12:00 II grupa). Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu: 61 852 9501 lub mailowo: joanna.tekla@arsenal.art.pl. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z Galerią.

Franciszka Themerson, Opowieść obrazkowa
SZTUKMISTRZYNIE – zajęcia artystyczne dla dzieci szkolnych
25.09.2018, godz. 9:00-10:30 i 10:30-12:00
prowadzenie: Zielona Grupa
czas trwania: 1,5 h (dla każdej z grup)

O prowadzących:
Stowarzyszenie Zielona Grupa zajmuje się szeroko pojętą edukacją artystyczną
i międzykulturową. Skupieni wokół niego edukatorzy stworzyli własną metodę pracy z dziećmi i młodzieżą opartą m.in. na technice japońskiego teatru kamishibai. Prowadzą własne wydawnictwo oraz organizują liczne szkolenia dla nauczycieli, animatorów, bibliotekarzy. Ich działania docenione zostały wielokrotnie, m.in.: przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd miasta Poznania, powiat koniński oraz Centrum PISOP i konkurs grantowy Społecznik 2.0 oraz Patriotyzm Jutra.