Krakowska 13/5 mapa

piątek 13.09.2019

Sztuka widowiskowa na wyciągnięcie ręki dla każdego

Zapraszamy na cykl wydarzeń integracyjnych, których celem jest bliskie spotkanie z różnymi formami sztuki widowiskowej: operą i operetką, cyrkiem, baletem, teatrem, folklorem….

Nasze spotkania są da każdego i zapraszamy wszystkich! Dedykujemy je szczególnie jednak tym, którzy często dostęp do sztuki mają ograniczony, czyli osobom (zwłaszcza dzieciom) z niepełnosprawnościami. Postaramy się, aby forma wydarzeń i miejsca były dostosowane do Waszych potrzeb i możliwości i aby łączyły przez sztukę zabawę z edukacją oraz integracją!

Zaczynamy od folkloru!
7 września o 17:30 na dziedzińcu Szkoły Baletowej wystąpią dwa dziecięce zespoły: jeden aż z Portugalii – znakomita „Szkoła folkloru”, drugi rodzimy Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Cepelia-Poznań”

Wydarzenie jest realizowane dzięki współpracy Stowarzyszenia Sympatyków Kultury Ludowej „Otwórz się na folklor”, Towarzystwo Przyjaciół Szkoły Baletowej w Poznaniu oraz Fundacji Kreaktywator

Natomiast już w piątek 13. września o godzinie 17:00 wspaniały spektakl „Charlie w fabryce czekolady” przygotowany przez Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu – więcej tutaj Charlie i fabryka czekolady

WSZYSTKIE WYDARZENIA SĄ BEZPŁATNE!!!

Projekt współfinansowany przez Miasto Poznań

Muzeum Etnograficzne w Poznaniu

Piękne, kolorowe stroje ludowe, malarstwo, rzeźby haft, zdobnictwo. A także rekwizyty obrzędowe i instrumenty muzyczne. Dział zabawek gromadzi obiekty należące do dziecięcego świata wyobraźni, gier i zabaw, np. drewniane ptaszki, koniki z wózkami, grzechotki, gwizdki, fujarki, …

ul. Grobla 25 (c2)