Sztuka w przestrzeni miasta: Od murarki do Andromedy

gen. Wł. Andersa
📅 sobota 11.07.2020
Sztuka w przestrzeni miasta: Od murarki do Andromedy
Sobotnie letnie przedpołudnie warto spędzić wędrując po tyskich zakamarkach śladem sztuki w przestrzeni miasta.

To pierwsza część wakacyjnych spacerów śladem sztuki w przestrzeni publicznej. Spacer poprzez osiedla A i B, podczas którego zostaną zaprezentowane dzieła z zakresu rzeźby oraz malarstwa monumentalnego – począwszy od dominującego w latach 50. socrealizmu, do współczesnych tendencji artystycznych.

Na drugą część spaceru zapraszamy 22 sierpnia 2020 (sobota), godz. 11.00: „Kosmiczne lata 70. i współczesność”

miejsce zbiórki: ul. gen. Wł. Andersa (pod rzeźbą przodownicy pracy/murarki), Tychy
prowadzi: dr Patryk Oczko