Sztuka rozgrzewa. Ferie online z Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK

📅 sobota 09.01.2021 do czwartek 14.01.2021
🎫 2zł
Ferie online z Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK
Na tegoroczne ferie zimowe MOCAK przygotował specjalną ofertę edukacyjną online zarówno dla grup zorganizowanych, jak i gości indywidualnych.

Ferie z MOCAK-iem | wydarzenia online dla gości indywidualnych

• 9.1.2021, godz. 12–13.15

Zakryte / wymazane – więzy | Warsztaty dla osób w wieku 14–100 lat

W sobotę 9 stycznia o godzinie 12 zapraszamy na warsztaty Zakryte / wymazane – więzy dla młodzieży i dorosłych, które obejmują minioprowadzanie po wystawie Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969 skoncentrowane na dwóch artystach: Wojciechu Kopczyńskim i Arturze Tajberze. Uczestnicy zapoznają się z różnymi aspektami ich twórczości i będą mogli samodzielnie zaangażować się w jej interpretację. Na końcu wykonają zadanie plastyczne inspirowane wystawą.
Czas trwania: 75 min
Potrzebne materiały: wszystkie materiały plastyczne, którymi lubicie pracować: kredki, pisaki, farby, kleje, tektury, papiery itd.

• 12.1.2021, godz. 12–13

Pejzaże (nie)codzienne | Warsztaty dla dzieci w wieku 6–10 lat

We wtorek 12 stycznia o godzinie 12 zapraszamy na warsztaty Pejzaże (nie)codzienne dla dzieci w wieku 6–10 lat. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z wybranymi pracami z wystawy Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969, które podejmują temat malarstwa pejzażowego. Dowiedzą się, czym jest pejzaż, i wykonają własne prace.
Czas trwania: 60 min
Potrzebne materiały: papier kolorowy w formacie A4, biały papier, biała bibuła, biały papier śniadaniowy, klej

• 14.1.2021, godz. 12–13

Moje miasto to abstrakcja! | Warsztaty dla dzieci w wieku 8–14 lat
W czwartek 14 stycznia o godzinie 12 zapraszamy na warsztaty Moje miasto to abstrakcja! dla dzieci w wieku 8–14 lat. W czasie zajęć odbiorcy poznają twórczość wybranych artystów z wystawy Artyści z Krakowa. Generacja 1950–1969. Na przykładzie prezentowanych dzieł zostanie podjęty temat miasta w twórczości plastycznej oraz sztuki w przestrzeni publicznej. W części warsztatowej uczestnicy wykonają własne prace inspirowane najbliższym otoczeniem.
Czas trwania: 60 min (w zależności od potrzeb grupy)
Potrzebne materiały: blok rysunkowy, ołówek, papier kolorowy, nożyczki***

Warsztaty odbędą się w wyznaczonych terminach na platformie Zoom. Opłata za udział w zajęciach wynosi 2 zł. Bilety do kupienia w sklepie internetowym MOCAK Bookstore od 4 stycznia.

Po zakupie biletu uczestnicy otrzymają szczegółowe wskazówki dotyczące udziału w warsztatach. Informacje i wsparcie techniczne dostępne są pod adresem mailowym edukacja@mocak.pl i pod numerem telefonu 12 263 40 35 (poniedziałek – piątek, godz. 9–16).

Więcej informacji tutaj.