Szpagat i Szajka Grozy. Spacer Detektywistyczny dla Dzieci

Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego mapa

niedziela 18.12.2016

Szpagat i Szajka grozy

Zapraszam na spacer o chłopakach w dawnym Krakowie.

Gdzie 100 lat temu w Krakowie najlepiej pływało się na statkach pirackich? Czy dziury w płotach zawsze robiły się w tych samych miejscach? Gdzie były umówione bazy i co można zrobić ze szpagatu?

Całkowicie niewychowawczy spacer, na którym zobaczymy, jak broili nasi prapradziadkowie i rozwikłamy zagadkę „Szajki grozy”. 🙂

Spacer rozgrywa się w obecnym Śródmieściu, jest oparty na książkach Stanisława Broniewskiego, Michała Rożka i Romana Kiełkowskiego. Pozwala nam nie tylko zwiedzić część miasta, lecz także osobiście sprawdzić czy życie chłopców zmieniło się przez ostatnie stulecia. Poznamy też i przetestujemy kilka chłopięcych gier sprzed dziesiątek lat.

Odwiedzane miejsca (trasa jest tylko do wiadomości Rodziców)
– Collegium Novum
– okolice ulicy Retoryka – tereny dawnej rzeki Rudawy
– ulica Piłsudskiego i Gmach Sokoła
– Park Krakowski.

Zapraszam serdecznie!

https://www.facebook.com/events/1066333566799309/

OPŁATY: Tym razem nie ma opłat za udział w spacerze. Zamiast tego wolontariusz PAH zbierać będzie wolne datki na działania Polskiej Akcji Humanitarnej w Syrii.
Wszyscy wiemy co przeżywają Dzieci w tym kraju, podczas gdy my chodzimy na spacery albo ubieramy choinkę. Dlatego zachęcam do wsparcia działań PAH w Syrii – to dobra okazja, żeby pomóc.

********

Wycieczki testowane są na dzieciach (własnych)!

– Czas trwania spaceru: ok. 2 h.
–  Wiek uczestników: od 6 do 10 lat.
–  UWAGA! Podział na grupy:
godz.10:30 Dzieci 6-7 l.,
godz.14:00 Dzieci 8-10 l.

– Miejsce spotkania: Planty przed Collegium Novum
–  Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, KONIECZNA JEST REZERWACJA telefoniczna lub mailowa: tel. +48 697 367 511 mail: fishkakrakow@gmail.com

*****
Pani Fishka. Jest mamą. Jest przewodniczką miejską. Jest też historykiem sztuki, a ci ludzie dobrze wiedzą jak tropić tajemnice. Zapytajcie rodziców – opowiedzą Wam o najsłynniejszym polskim historyku sztuki – Panu Samochodziku. Pani Fishka też jest niezła w te klocki. No i ma miażdżącą przewagę nad Panem Samochodzikiem – współpracuje z dziećmi. Dzieci natomiast wiedzą najlepiej co i gdzie.

*****
Zapraszamy na cykl tajemniczych spacerów po Krakowie dla dzieci.

Co miesiąc wpadamy na trop sensacji. Co miesiąc wyruszamy w miasto śladem zagadkowych krakowskich zjawisk. Uczymy się widzieć, zauważać i wysnuwać wnioski. Odkrywamy sekrety takie, że ho ho.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie