Szlakiem Tradycji Niepodległościowych

sobota 14.06.2014

14 czerwca już po raz czwarty rozpocznie się gra rowerowa organizowana przez Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Jej motywem przewodnim będzie I Wojna Światowa. Impreza jest znakomitą okazją do popularyzacji wiedzy historycznej wśród młodzieży za sprawą przystępnej i angażującej formy gry miejskiej. Młodzi ludzie będą mogli połączyć uprawianie sportu z kształtowaniem orientacji w terenie, zdolności kojarzenia faktów oraz rozwiązywania historycznych łamigłówek. Portal MiastoDzieci.pl objął patronat medialny nad imprezą.

14.06.14, sobota

Patronat Miasta Dzieci

Gra rowerowa Szlakiem Tradycji Niepodległościowych potrwa ok. 3 godzin.
Trasa: od ul. Zgierskiej do ul. 6 Sierpnia.

Muzeum Tradycji Niepodległościowych zaprasza
wszystkich chętnych do odkrywania śladów historii I Wojny Światowej na ulicach naszego miasta.  Dzieci poniżej lat 15 powinny pojawić się w towarzystwie opiekuna.

Regulamin gry rowerowej „Szlakiem Tradycji Niepodległościowych"
1. Organizatorem gry miejskiej jest Muzeum Tradycji Niepodległościowych [MTN] w Łodzi.
2. Celem gry miejskiej jest propagowanie wiedzy o Łodzi i regionie.
3. Uczestnictwo w grze jest dobrowolne i bezpłatne.
4. Uczestnik sam odpowiada za swoje bezpieczeństwo
5. Uczestnik startuje na własną odpowiedzialność
6. Uczestnik, który nie ukończył 15 roku życia, zobowiązany jest startować z osobą pełnoletnią, opiekunem
7. Uczestnicy mogą zgłaszać swój udział telefonicznie lub przesyłać zgłoszenia edukacja.radogoszcz@gazeta.pl
8. Start i meta zlokalizowane są na terenie Radogoszcza – Oddział MTN przy ul. Zgierskiej 147 (dziedziniec Muzeum).
9. Obowiązkiem uczestników jest posiadania transportu – roweru
10. Każdy uczestnik ma obowiązek startu w kasku sztywnym.
11. Pakiet startowy (zadania, plan miasta, identyfikator uczestnicy otrzymają w dniu startu.
12. Uczestnik będzie miał do odnalezienia od 4 do 6 miejsc. Kolejność wykonywania zadań jest dowolna.
13. Dla pierwszych trzech uczestników/grup startujących, przewidziano nagrody (torby z logo Muzeum, smycze z logo Muzeum, foldery muzealne.
14. Organizator nie ponosi odpowiedzialność za wypadki losowe na trasie gry, uczestników zobowiązany jest poruszać się rowerem zgodnie z przepisami ruchu drogowego, z zachowaniem szczególnej uwagi i odpowiedzialności.

Muzeum Tradycji Niepodległościowych

Muzeum w budynkach przy ulicy Gdańskiej 13 i w Oddziale Martyrologii Radogoszcz przy ulicy Zgierskiej 147 w Łodzi przechowuje ponad 45 tys. różnego rodzaju eksponatów związanych z dziejami Łodzi, regionu łódzkiego, Polski, z losami …

ul. Gdańska 13

edukacja@muzeumtradycji.pl