Szlakiem Dziedzictwa Żydowskiego – wycieczka

Szewska mapa

sobota 17.08.2019

Poznańskim Szlakiem Nauki – wycieczka

Spacer z przewodniczką/przewodnikiem po obszarze Szlaku Dziedzictwa Żydowskiego na Trakcie Królewsko – Cesarskim. Przyjrzymy się trwającemu przez stulecia w stolicy Wielkopolski współistnieniu kultur: chrześcijańskiej i żydowskiej, brutalnie przerwanemu w latach II Wojny Światowej. Wspólnie odkryjemy ślady obecności Żydów w mieście: te do dziś wyraźnie zaznaczone w miejskiej tkance, jak i te nieco już zatarte. Sprawdzimy, czy dziedzictwo żydowskie obecne jest we współczesnym Poznaniu.

Termin: 17 sierpnia, sobota, godz. 17:00

Miejsce spotkania: ul. Szewska przed kościołem pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Pocieszenia

Wstęp wolny!

Szlakiem Dziedzictwa Żydowskiego – wycieczka