Szlakiem Dziedzictwa Reformacji – wycieczka

ul. Garbary przy kościele Wszystkich Świętych mapa

sobota 31.08.2019

Poznańskim Szlakiem Nauki – wycieczka

Spacer z przewodniczką/przewodnikiem po Trakcie Królewsko-Cesarskim, drogą wytyczoną między dwoma dawnymi protestanckimi kościołami do dziś obecnymi w przestrzeni miasta. Poszukamy miejsc, które przypominają o dawnych społecznościach protestantów żyjących w stolicy Wielkopolski, a także o ich materialnym i niematerialnym dziedzictwie. Znane, mocno zakorzenione w krajobrazie miasta zabytki i przestrzenie pokażą się nam z nietypowej, często zapomnianej perspektywy. Spacer zająć może do 2 godzin. Wycieczka powstała z okazji rocznicy 500-lecia Reformacji w 2017 roku.

Termin: 31 sierpnia, sobota, godz. 17:00

Miejsce spotkania: ul. Garbary przy kościele Wszystkich Świętych

Wstęp wolny!

Szlakiem Dziedzictwa Reformacji – wycieczka