Szkoła Czarnoksiężników. Spacer Detektywistyczny dla Dzieci

Rynek Podgórski mapa

wtorek 05.07.2016

15 zł od dziecka

Szkoła Czarnoksiężników. Spacer Detektywistyczny dla Dzieci

Tym razem to nie przelewki. Jest w Krakowie dzielnica, która wygląda zupełnie jak z innego, nie-krakowskiego świata. To miejsce, gdzie poczuć można wciąż mroźny oddech najstarszych, mrocznych i niezbadanych czasów.

Na przywitanie wakacji wyruszamy na Podgórze odnaleźć ślady szkoły z zupełnie innego wymiaru. Pójdziemy tropem najsłynniejszego krakowskiego czarnoksiężnika i astrologa, człowieka wielu talentów – mitycznego Pana Twardowskiego i jego Szkoły Czarnoksiężników.

Twardowski to postać wcale nie z bajek dla grzecznych Dzieci, więc zapraszamy tylko osoby o stalowych nerwach.

Będziemy szukać miejsca, gdzie istniała podgórska Szkoła kształcąca alchemików i czarodziei. Zlokalizujemy pracownię samego Twardowskiego, w której zamieniał on kamienie w złoto i podpisał pakt z Mefistofelesem. Spróbujemy też rozwikłać zagadkę ścinającej głowy, tajemniczej Czarnej Damy.

Trasa (do wiadomości Rodziców): Rynek Podgórski – Park Bednarskiego – Fort św.Benedykta – (opcjonalnie) Kopiec Krakusa

Zapraszam serdecznie!

5 lipca (wtorek) o 14:00.

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/255536074819223/

********

Wycieczki testowane są na dzieciach (własnych)!

– Cena: 1 Dziecko – 15 zł, Rodzeństwo: zniżka (drugie i trzecie Dziecko – 10 zł; gdy w spacerze uczestniczy 4 i więcej Rodzeństwa – cena do uzgodnienia indywidualnie :). Rodzice i Opiekunowie – bezpłatnie.
– Wiek uczestników: od 6 do 10 lat.
– Miejsce spotkania: Rynek Podgórski
– Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, KONIECZNA JEST REZERWACJA telefoniczna lub mailowa: tel. +48 697 367 511 mail: fishkakrakow@gmail.com

*****
Pani Fishka. Jest mamą. Jest przewodniczką miejską. Jest też historykiem sztuki, a ci ludzie dobrze wiedzą jak tropić tajemnice. Zapytajcie rodziców – opowiedzą Wam o najsłynniejszym polskim historyku sztuki – Panu Samochodziku. Pani Fishka też jest niezła w te klocki. No i ma miażdżącą przewagę nad Panem Samochodzikiem – współpracuje z dziećmi. Dzieci natomiast wiedzą najlepiej co i gdzie.

*****
Zapraszamy na cykl tajemniczych spacerów po Krakowie dla dzieci.

Co miesiąc wpadamy na trop sensacji. Co miesiąc wyruszamy w miasto śladem zagadkowych krakowskich zjawisk. Uczymy się widzieć, zauważać i wysnuwać wnioski. Odkrywamy sekrety takie, że ho ho.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:patronatspacerwakacje

Zobacz także