Szekspir dla dzieci

Staromiejski Dom Kultury, rynek Starego Miasta, Warszawa,
🗺 mapa
📅 poniedziałek 06.02.2017 do niedziela 05.03.2017
szekspir Shakespeare dla dzieci
W czasie comiesięcznych spotkań (od lutego do czerwca 2017 r.) uczestnicy będą mogli poznać epokę angielskiego dramatopisarza, realia historyczne i  tło czasów, w których żył, szczególnie od strony muzyki, tańca, historii mody i sztuki teatralnej, które składają się na realizację jego znanych dzieł. Uczestnicy będą poznawać najbardziej znane sztuki teatralne Szekspira, by w finale projektu wziąć udział jako widzowie, ale także współtwórcy inscenizacji „Romea i Julii”. 


O prowadzenie spotkań warsztatowych w ramach projektu zostały poproszone osoby od wielu lat zajmujące się wybraną gałęzią sztuki historycznej: – taniec historyczny – Katarzyna Mazur; – muzyka i śpiew – Agnieszka Obst – Chwała; – strój renesansowy – Magdalena Karpowicz; – teatr elżebietański – Maria Kowalik ; – przygotowanie spektaklu KDT Mikroscena – Małgorzata Graczyk. 

Uczestnictwo w zajęciach należy potwierdzić wcześniejszą rejestracją telefoniczną u prowadzącej projekt Katarzyny Mazur – 501-394-110. Opłata za wszystkie 5 spotkań wynosi 30 zł (płatne przy pierwszych zajęciach 09.02.2017 r.).

Spotkania w czwartki, Sala Kameralna SDK, o godz. 18.00:

– 16 marca 2017 r. – Burza (Magdalena Karpowicz – strój renesansowy)
– 20 kwietnia 2017 r. – Sen nocy letniej (Katarzyna Mazur – taniec historyczny)
– 25 maja 2017 r. – Hamlet (Maria Kowalik – teatr elżbietański)
– 8 czerwca 2017 r. – Inscenizacja Romeo i Julii (KT Microscena – KTD Alta Novella – uczestnicy)

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

—-

618 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent