Szczęśliwe dzieciaki w Śląskim Wesołym Miasteczku

📅 sobota 02.07.2016
Happy Kids Festiwal
W najbliższą lipcową sobotę w chorzowskim lunaparku odbędzie się festiwal Happy Kids. To pierwsze takie wydarzenie w historii ŚWM.

W sobotę 2 lipca Tatry Mountain Resorts, właściciel Śląskiego Wesołego Miasteczka, zaprasza dzieci i ich rodziców na Happy Kids. Bogaty, różnorodny program festiwalu przebiegać będzie jednocześnie w trzech strefach tematycznych. Na scenie głównej Strefy Artystycznej dzieci przez cały dzień będą mogły prezentować swoje taneczne i wokalne zdolności nie tylko pod okiem profesjonalistów, lecz także w towarzystwie celebrytów. W Strefie Zabawy na gości czeka świat cyrku, kuglarzy, clownów, magików i ogromnych baniek mydlanych, a w Strefie Kreatywnej – największa na Śląsku kolorowanka!

– Happy Kids Festival to wydarzenie, które nie miało wcześniej miejsca na terenie Śląskiego Wesołego Miasteczka. Tego dnia lunapark zapewni dzieciom uśmiech i zabawę od rana do wieczora – zapowiada dyrektor ŚWM Paweł Cebula.

W wesołych rytmach

Na głównej scenie przez całą sobotę 2 lipca dzieci będą mogły wspólnie śpiewać i tańczyć w rytmie bitów DJ-a. O godzinie 17.00 rozpoczną się Warsztaty Muzyczne Bum Bum Rurki z udziałem znanego muzyka, celebryty, członka zespołu Future Folk, Stanisława Karpiela-Bułeckiego,. – Bum bum rurki to już od kilku lat jedne z najbardziej popularnych instrumentów muzycznych, wykorzystywane na lekcjach muzyki, warsztatach muzycznych i zajęciach rytmiki w przedszkolach i szkołach. Dzieci, biorąc udział w tych warsztatach, mogą wspólnie grać utwory dopasowane do ich umiejętności i wieku. Zespołowe granie rozwija wyobraźnię i poczucie rytmu, uczy współpracy i koncentracji – tłumaczy Beata Markiewicz odpowiedzialna za marketing. – Co więcej, bum bum rurki są również często wykorzystywane przez światowych artystów performance czy nowoczesne grupy muzyczne – dodaje.

Po „bumbumrurkowych” warsztatach odkryjemy pierwszą legendarną postać Śląskiego Wesołego Miasteczka, czyli legendarnego ducha kopalni – Skarbnika.

Dużym muzycznym akcentem tego dnia będzie koncert zespołu Future Folk, który gra elektroniczną muzykę taneczną z gatunku dubstep z wpływami folku góralskiego. Muzycy rozpoczną swój występ o godzinie 20.00. W tym samym czasie rozpocznie się „happy hour”, czyli ekstremalne atrakcje Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Cyrk i kreatywne zabawy

Fun Zone, czyli Strefę Zabawy, otwartą oczywiście 2 lipca, w godzinach od 12.00 do 18.00, wypełnią występy szczudlarzy, kuglarzy, clownów, a także pokaz baniek mydlanych i różnych animacji, wśród których pojawi się m.in. ogromny Smok „Konik”. – To jeden z bohaterów Wielkiej Parady Smoków i towarzyszącemu tej imprezie Wielkiemu Widowisku Plenerowemu, które każdego roku gromadzi kilkadziesiąt tysięcy widzów u stóp Wawelu. „Konik” ma szesnaście metrów wysokości. Po napełnieniu helem uniesie się w powietrze i animowany przez aktorów Teatru Groteska będzie unosił się nad uczestnikami festiwalu Happy Kids – wyjaśnia Beata Markiewicz.

Gwoździem programu w Fun Zone będzie Funny Horse Race Cup, czyli wyścig na koniach wraz z animacjami dla całych rodzin. Ponadto, przez cały dzień na wszystkich gości czeka Wawel – słodki namiot zabawy.

Chorzowski lunapark przygotował również największą kolorowankę, jaką kiedykolwiek widział Śląsk. Kolorowanka liczy aż sześć metrów szerokości i metr długości. Dzieci, będą mogły ubrać w kolory postać Skarbnika oraz wagoniki z diamentami, a także niektóre z karuzel i inne barwne urządzenia ŚWM. Tę zabawę w Strefie Kreatywnej będą wspierać twórcy ogólnopolskiej akcji z kolorowankami Akcjazakolorowani.pl, znanej z sieci Empik. – Dodatkową atrakcją będzie tworzenie diamentów ze specjalnej masy plastycznej Ciasto-Plasto i wypełnianie nimi przygotowanego na to wydarzenie górniczego wagonika, aby pod koniec dnia na głównej scenie móc wywołać tajemniczego Skarbnika – opowiada Paweł Cebula.

Nowe atrakcje

Aktualnie na terenie chorzowskiego lunaparku trwają prace przygotowujące urządzenia w trzech strefach. Po lewej stronie od głównej bramy ŚWM w trakcie festiwalu Happy Kids zaprezentuje gościom atrakcje tematyczne nawiązujące do klimatu cyrkowego, przeznaczone dla najmłodszych pociech, czyli Circus Train, Circus Tea Cups, Cyclodrome oraz Carousel of Love. Z kolei już w połowie lipca na wprost bramy głównej zostanie uruchomiona pierwsza duża nowość tego lata – Magical Postal Service, czyli rodzinna, 600-metrowa przejażdżka po specjalnym torze czteroosobowymi samochodami stylizowanymi na lata dwudzieste. Wraz z tą nowością zostanie udostępnione kolejne urządzenie – Electric Ring, czyli ekstremalna atrakcja złożona z 20 dwuosobowych gondol poruszających się po okręgu, po falowanym torze, oraz tematyzowane Air Balloons i Sailor Academy.

Punktem kulminacyjnym tegorocznego wakacyjnego sezonu będzie otwarcie głównej atrakcji tego sezonu, czyli Diamond River. Już z końcem lipca goście będą mogli przeżyć ekstremalną przygodę – przejazd 12-osobową łodzią po torze imitującym rwącą rzekę. Dodatkowe emocje zapewnią zjazdy z dwóch wież o wysokości 8 i 12 metrów pod kątem 60 stopni wprost do tematycznej zatoczki. W tej strefie lunapark udostępni punkt gastronomii oraz sklep. Ponadto, powrócą znane z poprzedniego sezonu ekstremalne atrakcje – Rainbow, Ufo oraz Flic Flac.

Więcej informacji: www.wesole-miasteczko.pl