Szawuot – rodzinny spacer świąteczny

Miejsce wydarzenia: POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich, Anielewicza 6

Data wydarzenia: niedziela 27.05.2018

Wstęp: bilet rodzinny 30 zł

Szawuot – rodzinny spacer świąteczny

Spacery odbywają się przy okazji świąt żydowskich w wybranych przestrzeniach wystawy stałej Muzeum Polin i są połączone z elementami warsztatów na które zapraszamy do Centrum Edukacyjnego. Serdecznie zapraszamy na nie rodziny z dziećmi w wieku 6-14 lat. Podczas spaceru przewodniczka lub przewodnik przybliży tradycje związane z danym świętem, jednocześnie angażując rodziców i dzieci w zabawy, konkursy i rozwiązywanie zagadek.

27 maja (niedziela), godz. 14:30, bilety: rodzinny (1 dziecko, 1 – 2 opiekunów) – 30 zł, dodatkowe dziecko – 10 zł

Z okazji przypadającego w czerwcu święta Szawuot zapraszamy na spacer, po wybranych częściach wystawy, rodziny z dziećmi w wieku 6-14 lat z opiekunami.

Święto Szawuot, dawniej święto plonów, obecnie obchodzone jest przez Żydów jako rocznica otrzymania świętej księgi – Tory – na górze Synaj.

Podczas spaceru przewodniczka przybliży tradycje związane z tym świętem. Pod koniec spaceru najmłodsi uczestnicy przygotują dekoracje z kwiatów i ziół oraz wycinanki z papieru.

więcej informacji i bilety: na stronie Muzeum POLIN

Zobacz miejsce wydarzenia
Muzeum Historii Żydów Polskich POLLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Muzeum POLIN jest pierwszą w Polsce publiczno-prywatną instytucją tworzoną wspólnie przez rząd, samorząd lokalny i organizację pozarządową. Na mocy umowy trójstronnej podpisanej 25 stycznia 2005 r. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta m.st. Warszawy …

Więcej

Adres:

ul. Mordechaja Anielewicza 6
00-157 WarszawaKontakt:

+48 22 47 10 327
info@polin.pl
http://www.polin.pl

Gwiazdkowe prezenty od 5.10.15.

ZOBACZ TAKŻE:historiamuzeumspacer

Zobacz także