Świętujemy 9. Urodziny Krzywego Komina

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a mapa

sobota 21.05.2022

Świętujemy 9. Urodziny Krzywego Komina

W maju mija 9. rok odkąd CRZ Krzywy Komin działa na Nadodrzu łącząc design, edukację, kulturę i rzemiosło. Już 21 maja zapraszamy na wspólne świętowanie tego dnia w klimacie wiosennego relaksu i SAMYCH DOBRYCH WIADOMOŚCI.

Przygotowaliśmy dużo unikatowego dobra – kreatywne warsztaty, animacje, wystawę kolażu i poezji, ogrodnicze atrakcje i chill-out na tarasie. Chcemy odczarować rzeczywistość – podzielić się z wami tym, co najlepsze, magnetyzujące, pełne karmiących treści i pozytywnych wibracji. Każdy kto kocha sztukę, piękno i naturę znajdzie w programie coś dla siebie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Uwielbiamy przyjęcia na świeżym powietrzu! W dniu naszych urodzin otwieramy ogród warzywny na tarasie. Od samego południa będziemy szykować grządki, sadzić zioła i drzewka. Wspólnymi, sąsiedzkimi siłami stworzymy zielony zakątek w Krzywym Kominie.  Na spragnionych ogrodników będą czekać pyszne owocowe lemoniady z Food-trucków!

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Dla małych odkrywców szykujemy podwórkowe aktywności – zajęcia z animatorami, gry i zabawy, które wywołują uśmiech!

Mocne kolory, zawadiackie kształty, a do tego dużo dystansu i uśmiechu. Tęczowe kolaże to warsztaty pełne ekspresji i mocy, na których tym razem dorośli obudzą w sobie dziecięcą fantazję. Będziemy malować barwne, abstrakcyjne obrazki i  ubierać je w piękne słowa.

Razem z Secret Spot poznamy również turecką sztukę malowania na wodzie – EBRU. Za pomocą patyczków i pędzli będziemy rozprowadzać na wodzie farbę, a następnie przenosić powstały wzór na papier. Ebru to sztuka nieco magiczna, fascynująca i wyciszająca, dająca niesamowite efekty.

Finałowym punktem programu będzie uroczyste otwarcie wystawy „Same dobre wiadomości”. Wystawa prezentuje obrazy – „tęczówki” wrocławskiej artystki Agaty Łoś ubarwione poezją zaprzyjaźnionych twórców: Olgi Marii Szelc, Anny Gawłowskiej, Katarzyny Konarskiej, Anny Kozickiej  i  Andrzeja Sharana. To świat olśnień, drobinek radości i zachwytów. Wystarczy się na chwilę zatrzymać i  zanurzyć  w czystej alchemii barwnych plam. „Same dobre wiadomości” to niepowtarzalna okazja na naładowanie się endorfinami i dobrą energią!

PROGRAM:

12:00-14:00 – Ebru – sztuka malowania na wodzie

12:00 – 18:00 – Strefa Chill-out – muzyka, strefa smaków z food-trucków

12:00-18:00 – Atrakcje dla najmłodszych – plac zabaw, zajęcia z animatorami, gry i zabawy

12:00-19:00 – Zwiedzanie wystawy „Impresje przestrzenne”

12:30 – A to pestka! Otwieramy ogród warzywny

15:00-17:00 – Tęczowe kolaże

19:00 – „Same dobre wiadomości” – Wernisaż kolażu Agaty Łoś

Data: 21.05..2022

Godzina: 12:00 -20:00

Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, Wrocław

Informacje i zapisy na warsztaty: www.krzywykomin.pl

Wstęp bezpłatny

Świętujemy 9. Urodziny Krzywego Komina
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:urodzinywarsztaty