Banery Maniek

📅 sobota 08.08.2015 do niedziela 09.08.2015
Świętokrzyskie czaruje w Łodzi

8-9.08.2015

„Świętokrzyskie czaruje w Łodzi"

Województwo Świętokrzyskie zaprezentuje się w sobotę i niedzielę, w godz. 10-21 na rynku Manufaktury. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy mają ochotę poznać skarby regionu, a przy tym dobrze się bawić. Hasło imprezy to „Przyjdź, zobacz co świętokrzyskie ma najlepszego".

Ciekawie zapowiada się ekspozycja JURAPARKU BAŁTÓW, który przygotował dla swoich gości kilka modeli dinozaurów, szkielet dinozaura do odkopywania na plaży, warsztaty dla dzieci, wykłady dla najmłodszych o prehistorii ziemi, a także konkursy z wiedzy o dinozaurach z nagrodami w postaci bezpłatnych wejściówek do JURAPARKU w Bałtowie.
W Manufakturze obecne też będzie Stowarzyszenie Atrakcji Gór Świętokrzyskich. Pasjonaci historii i kultury regionu przygotowali m.in.: malowanie twarzy na diabła bądź czarownicę, gry i zabawy rodzinne animowane przez czarownice z osady, rzemiosło i rękodzieło z Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej… Będzie można także ubić masło, poszatkować kapustę, odbić w piasku tropy zwierząt domowych i pobawić się kołowrotkiem.

Na miejscu na gości czekać będzie mobilna informacja turystyczna – a także gra wielkoformatowa o największych ciekawostkach turystycznych Województwa Świętokrzyskiego. Prócz tego Europejskie Centrum Bajki przygotowało dla dzieci wraz z rodzicami strefę zabaw i nauki.

Województwo Świętokrzyskie przygotowało także wiele rozrywek dla gości Manufaktury. Wśród nich znajdują się m.in. konkursy rodzinne, quizy bajkowe, tor sportowo-bajkowy oraz bajkowe poradniki.

Wśród ciekawostek imprezy będą: Park Etnograficzny Tokarnia, strefa dla aktywnych z Mobilnym Kinem 5 D i dwoma symulatorami jazdy na rowerze wraz ze ścianą i telewizorami, jak też Strefa Uzdrowiskowa, stoisko z pamiątkami świętokrzyskimi oraz Świętokrzyska Karczma Regionalna, gdzie serwowane będą świętokrzyskie specjały.