Święto Rodziny Krakowskiej w Willi Decjusza

Willa Decjusza mapa

sobota 28.05.2022 do niedziela 29.05.2022

Święto Rodziny Krakowskiej w Willi Decjusza

Willa Decjusza, jak co roku, włącza się w miejskie obchody Święta Rodziny Krakowskie, zapraszając krakowian młodszych i starszych do udziału w różnych wydarzeniach. Przygotowano w tym roku koncert chóru, ale także spacer detektywistyczny dla dzieci po Willi Decjusza oraz zwiedzanie zabytkowych wnętrz z przewodnikiem – w języku polskim i ukraińskim.

PROGRAM
28 maja (sobota)

godz. 12.00, Koncert Chóru Bethel College ze Stanów Zjednoczonych

Chór koncertowy Bethel College reprezentuje uczelnię, występując w swoim macierzystym kampusie, koncertując dla lokalnej publiczności i odbywając coroczne tournée po innych stanach. Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną w 1978 roku chór co cztery lata występuje również za granicą. Dotychczas zaprezentował swój program w Kanadzie, Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Bośni, Francji, Belgii, Szwecji i Norwegii. W 2022 roku już nie po raz pierwszy zespół zaplanował przyjazd na wiosenne tournée do Polski.

Najważniejszą dewizą wykonawców jest budowanie głębokiego poczucia więzi między śpiewakami i publicznością poprzez doskonałe wykonania muzyki chóralnej. W programie koncertu w Willi Decjusza zabrzmią utwory sakralne m.in. Heinricha Schütza, jednego z najwybitniejszych kompozytorów XVII wieku, amerykańskich autorów Petera Christiana Lutkina (1858-1931) czy Williama Levi Dawsona (1899-1990) oraz wiele współczesnych aranżacji muzyki chóralnej.
Na koncert wstęp wolny.

godz. 13.30, Tajemnica Josta, spacer detektywistyczny dla dzieci
Zapraszamy dzieci w wieku 8-11 lat na spacer detektywistyczny pt. „Tajemnica Josta” prowadzony prowadzony przez Panią Fishką – przewodniczkę po Krakowie, historyczkę sztuki, autorkę fascynujących spacerów detektywistycznych dla dzieci. Scenariusz opiera się na kanwie historii Justusa Ludwika Decjusza, pierwszego właściciela Willi.
Obowiązują zapisy przez formularz:
https://tiny.pl/964sc
Wydarzenie płatne: 25 zł od uczestnika

29 maja (niedziela)

Zapraszamy do zwiedzania zabytkowych wnętrz Willi Decjusza.

Willa Decjusza, wzniesiona w 1535 roku pod Krakowem na Woli Justowskiej jest jednym z najpiękniejszych i najpełniejszych przykładów renesansowej rezydencji podmiejskiej w Polsce. Od XVI do XIX wieku była domem, w którym mieszkały znamienite rodziny, takie jak: Decjuszowie, którzy byli pierwszymi właścicielami, a następnie m.in. Lubomirscy, Sanguszkowie, hrabiostwo Kuczkowscy czy księstwo Czartoryscy. Wystawa obrazów z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu oraz mebli z Muzeum Narodowego w Krakowie we wnętrzach Willi Decjusza jest namiastką wspaniałego wyposażenia, jakie z pewnością zamawiali do swojej posiadłości jej dawni właściciele.

Letni niezbędnik. Jak przygotować rodzinę na wakacyjne wycieczki i podróże?

Zrelaksowana Mama

Warsztaty świadomego rodzicielstwa

Jak radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami? Jak być mamą zadowoloną z życia i jednocześnie zapewnić dzieciom szczęśliwe dzieciństwo?

Naucz się porozumiewać z dzieckiem bez przemocy, wyznaczać granice, regenerować siły, świadomie przeżywać swoje macierzyństwo i cieszyć się nim.

W Holu Głównym Willi Decjusza prezentowane są cztery grafiki Krzysztofa Skórczewskiego: Widok z okna” (1991), „Villa Decius” (2008), „Chińska brama” (2016) i „Nowe Imperium” (2021). Na I piętrze Willi prezentowane są obrazy krakowskiej artystki – Beaty Zuby. Ciekawostkę architektoniczną Willi stanowi loggia wyposażona w niezwykłej urody orientalne kafle, sprowadzone do Willi w XIX w. przez Marcelinę Czartoryską.

Zapraszamy:

od 11.00 do 18.00 na indywidualne zwiedzanie zabytkowych wnętrz Willi Decjusza. Ostatnie wejście odbywa się najpóźniej 45 minut przed zamknięciem.
godz. 11.00: oprowadzanie z przewodnikiem w języku ukraińskim
godz. 13.30: oprowadzanie dla rodzin z dziećmi w języku polskim

Wstęp wolny.
Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Spotkajmy się w Willi Decjusza!

www.willadecjusza.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. 28 lipca 17a,
30-233 Kraków


Kontakt:

(12) 425 36 44
villa@villa.org.pl
http://www.villa.org.pl
facebook