Święto Rodziny Krakowskiej

Park Jordana mapa

sobota 18.05.2019

świeto rodziny krakowskiej

Zapraszamy imprezę plenerową na Święto Rodziny Krakowskiej 19 maja 2019 w godz. 12.00-18.30 w Parku Jordana. 
Zapraszamy do udziału w wydarzeniu organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa w ramach kampanii „Kraków stawia na Rodzinę”. W programie do wyboru warsztaty plastyczne dla dzieci i rodzin, cyrkowe z Panem Piórko, opowieść Wędrownej Bajarki, zabawy integracyjne, pokazy sportowe, akrobatyczne, konkurencje sprawnościowe, rodzinna gra terenowa.

Szczegółowy program działań SCKM:

Warsztaty plastyczne – dla dzieci od 6 lat i rodziców:
11.00-15.00
Warsztaty „Eco-deco” – tworzenie ekologicznej biżuterii z recyclingu: ozdoby z drutu, bransoletki z materiału, kolorowe pompony z resztek włóczki.
„Superbohaterowie jedzą zdrowo”– warsztaty tworzenia plakatu promującego zdrowe odżywianie i zdrowy tryb życia. Technika collage z wykorzystaniem kolorowych papierów, starych komiksów i gazet.

15.00-18.30
„Królewny i rycerze” – tworzenie różnych postaci (laleczek) z bajek i nie tylko z drewnianych spinaczy do bielizny. Malowanie farbami akrylowymi i pisakami, ozdabianie koralikami i cekinami, dekorowanie kawałkami materiału, doklejanie tiulu i piórek, aż ze zwykłych spinaczy bieliźnianych wyczarujemy małe figurki rycerzy, królewien, baletniczek, ptaszków, motylków i różnych innych postaci.

Warsztaty cyrkowe i opowieści:
11.00-12.00
Rodzinne warsztaty cyrkowe z Panem Piórko – zabawy, nauka rożnych dyscyplin cyrkowych; żonglowanie piłeczkami, chusteczkami, obręczami, flowerstickami, pojami, diabolo, kręcenie talerzykami, chodzenie na szczudłach.

12.00-13.00
„Inna bajka – opowieść drzewa” – zaprosimy dzieci w baśniową podróż, by wraz z bohaterami opowiadanej historii przeżyć przygodę.

13.00-14.00
Rodzinne warsztaty cyrkowe z Panem Piórko – zabawy, nauka rożnych dyscyplin cyrkowych; żonglowanie piłeczkami, chusteczkami, obręczami, flowerstickami, pojami, diabolo, kręcenie talerzykami, chodzenie na szczudłach.

14.00-15.00
Akademia Pana Piórko – zaprosimy dzieci do świata nauki, eksperymentów i odkryjemy tajemnice przyrody.

Zabawy integracyjne:
15.00-18.00
„Uwalnianie głosu”– zabawy integracyjne dla dzieci z rodzicami.

14.00-16.00
Pokazy i ćwiczenia sportowe – pokaz akrobacji oraz możliwość wykonania wybranych ćwiczeń, zadań sprawnościowych, udziału w konkurencjach sprawnościowych.

Rodzinna gra terenowa „Trzymaj formę”:
11.00-14.00
Gra – zabawa dla rodzin z zadaniami dotyczącymi zdrowego stylu życia tj. znajomości zdrowego odżywiania, ekologii, sprawności fizycznej, żeglarstwa, historii krakowskiego uzdrowiska, terenów zielonych i sportu.
Punkty gry rozmieszczone w różnych miejscach na terenie Parku to:
A – guiz historyczny
B – zdrowie i ekologia
C – działania artystyczne
D – zadania sportowe
E – żeglarstwo
Dla najlepszych: 3 nagrody i 7 wyróżnień dla rodzin (ilość osób w zespole-rodzinie od 3 do 6 osób).

Do gry terenowej można przystąpić po wcześniejszym zarejestrowaniu się u koordynatora
– należy zarejestrować się mailowo utarasek@sckm.krakow.pl poprzez wysłanie maila z tematem: „gra terenowa”. W mailu należy podać nazwisko rodziny biorącej udział w grze, liczbę osób oraz telefon kontaktowy.
– zgłoszenia należy kierować do dnia 10 maja 2019 (do godz. 18.00)
– w przypadku, gdy liczba zgłoszeń będzie wyższa niż dziesięć, zostanie utworzona lista rezerwowa.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także