Weleda
Weleda Baby

Święto Rembertowa 2019

Akademia Sztuki Wojennej
🗺 mapa
📅 niedziela 09.06.2019
Święto Rembertowa 2019
Zarezerwujmy sobie czas na największe rodzinne święto naszej dzielnicy – czyli Święto Rembertowa – które w tym roku odbędzie się 9 czerwca w parku na terenie Akademii Sztuki Wojennej od godz. 12.00.

Na wszystkich gości – rodziny z dziećmi, młodzież i dorosłych – czeka wiele atrakcji. Na pewno nikt nie będzie się nudził, a zwłaszcza dzieci, dla których przygotowano bogatą ofertę, aby aktywnie spędziły kilka godzin na wolnym powietrzu. Główną atrakcją dla najmłodszych będzie widowiskowa zabawa pt. Wielkie Bitwy Morskie, polegająca na interaktywnym poznawaniu historii polskiej floty, w tym największej wygranej bitwy morskiej przez Polaków – Bitwy pod Oliwą z 1627 roku, a także niezwykłej bitwy wielkich drewnianych żaglowców, która miała miejsce w 1805 roku pod Trafalgarem. Edukacyjną formę uatrakcyjnią różne konkursy żeglarskie i pirackie, gry w statki (stanowiska dla 20 graczy), gry planszowe, w tym MEGA GRA z bitwą na statki rozgrywaną przez rodziny – na planszy o wymiarach 6×11 m.

Ponadto będą warsztaty żeglarskie i pirackie (prowadzi je kulawy bosman), pokazy prawdziwych walk na szable i kordelasy, wystawa starej broni marynarzy (oryginały i repliki), starych map i przedmiotów prosto z okrętów wojennych floty królewskiej, dawnych urządzeń nawigacyjnych, a także stół admiralski z mapą i okrętami prezentujący przebieg bitwy pod Oliwą. Do tego wspaniała scenografia z okrętami żaglowymi, skrzyniami, kotwicami, lampami, sieciami, globusami oraz projekcja filmów poświęconych bitwom morskim. Oczywiście nie zabraknie spotkań z marynarzami ubranymi w stroje z epoki, kulawym bosmanem oraz Kapitanem Jackiem Sparrowem. Co więcej, dzieci i ich rodzice będą mieli okazję przymierzyć elementy strojów i uzbrojenia marynarzy i piratów. Wszystkim zabawom towarzyszyć będą szanty – wykonywane przez Bosmana Sinobrodego oraz zespół szantowy. Na dzieci czekać będzie jeszcze wiele innych atrakcji sportowo-zabawowych, w tym gigantyczne dmuchane miasteczko oraz atrakcje przygotowane przez domy kultury, straż miejską, straż pożarną i policję. Będą oczywiście stoiska handlowe i gastronomiczne. Tradycyjnie na dużej scenie zaprezentują się uczniowie rembertowskich szkół, przedszkoli, domów kultury oraz zespoły taneczne.

Święto Rembertowa zakończy się muzycznym wieczorem, czyli wspólną zabawą wszystkich uczestników przy muzyce artystów: Marcina Sójki oraz zespołu Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Marcin Sójka jest najnowszym odkryciem polskiej sceny muzycznej, odkąd w ubiegłym roku wygrał dziewiątą edycję programu The Voice of Poland, zachwycając swoim głosem i wykonaniami całe jury oraz widzów. Po podpisaniu kontraktu muzycznego wydał swój pierwszy singiel „Zaskakuj mnie”. Piosenka okazała się przebojem docierając do pierwszego miejsca najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Na początku kwietnia Marcin Sójka wydał drugi singiel „Dalej”. Święto Rembertowa zakończy koncert legendarnej grupy Varius Manx z Kasią Stankiewicz, byłą wokalistą zespołu w latach 1995-2000. Kasia powróciła do zespołu w 2016 roku, kiedy obchodził 25-lecie istnienia. Owocem wspólnej trasy koncertowej było wydanie w tym samym roku krążka 25 Live z zarejestrowanym koncertem w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego z największymi przebojami zespołu. Grupa szybko nagrała nowy singiel „Ameryka”, za co otrzymała nagrodę SuperPremiery, zgarniając również worek nagród na Festiwalu w Opolu. Od tego czasu zespół z Kasią Stankiewicz wydaje regularnie nowe single i koncertuje. Ich piosenka „Biegnij” została oficjalnym hymnem promującym odbywające się we Wrocławiu Światowe Igrzyska Sportowe – The World Games 2017. W ubiegłym roku Varius Manx z Kasią Stankiewicz nagrali wspólny album studyjny pt. Ent. Krążek stał się szóstą najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce według listy OLiS. Konferansjerami prowadzącymi Święto Rembertowa będą w tym roku: prezenter Radia ESKA i gospodarz programu w telewizji Focus TV Michał MICHU Sobkowski, oraz prezenter ESKI Michał Hanczak.

313 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent