Święto Kina Lalkowego LAL.KA w Łodzi

📅 czwartek 11.10.2018 do sobota 13.10.2018
bezpłatne
Święto Kina Lalkowego LAL.KA w Łodzi

Między 11 a 13 października w Łodzi odbędzie się święto kina lalkowego. W programie m.in.:

– najciekawsze filmy animowane tego i ubiegłego roku
– spotkania z twórcami
– warsztaty dziennikarskie
– i wiele innych atrakcji związanych z filmem animowanym.

LAL.KA – festiwal animacji lalkowej, który odbędzie się w Łodzi w dniach 11-13 października, w kinie Szpulka (Łódzki Dom Kultury) i wielu innych miejscach w centrum miasta.

Formuła koncentruje się na pokazach filmowych połączonych ze spotkaniami i wykładami oraz warsztatami.
Po każdym seansie widzowie będą mieli możliwość: uczestniczenia w spotkaniu z twórcą, zobaczą i doświadczą procesu produkcyjnego i sprawdzą, jak wygląda tworzenie filmu animowanego od początku jego powstawania.
W Łodzi spotkają się uznani twórcy animacji całego świata, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w pracy, materiałami z planów zdjęciowych oraz odkryją najciekawsze kulisy produkcji.

W bogatym programie wydarzenia znajdują się nie tylko projekcje filmowe wsparte spotkaniami z artystami, ale także pokazy dla dzieci rozwinięte o działania edukacyjne, które mają na celu inspirację w interpretacji danego dzieła, warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży, Miasteczko Animacji w centrum miasta, otwarte dla wszystkich chętnych, warsztaty doszkalające, w tym warsztaty dziennikarskie z uznaną dziennikarką filmową i historyczką animacji, Nancy Denney-Phelps.

JURY DZIECI:

Jedną z niewątpliwych atrakcji wydarzenia będzie wyjątkowy konkurs z dziecięcym Jury.

Spośród wszystkich filmów składających się na program dziecięcy, najlepszy film animowany wybierze Jury złożone z głównych odbiorców prezentowanych dzieł – dzieci. To one zdecydują, która produkcja najlepiej celuje w ich wrażliwość i odpowiada na potrzeby współczesnego, małego widza.
W Dziecięcym Jury zasiądą widzowie od 7 do 14 lat z całej Polski.

Grupa docelowa wydarzenia:
Festiwal LAL.KA skierowany jest do szerokiego grona odbiorców – całych rodzin, dzieci i dorosłych, a wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Na bezpłatne projekcje można zapisywać się przez stronę internetową tutaj: http://www.lalkafestival.pl/#program