Święto Czyżyn. Dzielnica Czyżyny Dzieciom

os. Dywizjonu 303 nr 66 mapa

niedziela 19.06.2016

Wstęp bezpłatny

piknik Czyżyny dzieciom Kraków

Rada i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14 zapraszają na wspólne świętowanie 14. edycji rodzinnego święta wszystkich mieszkańców Czyżyn! W tym roku po raz pierwszy impreza odbędzie się bliżej Was – na terenie zielonym przy ZSO nr 14, os. Dywizjonu 303 nr 66.

Wśród wielu atrakcji, jakie na Was będą czekać, pojawią się: całkowicie bezpłatne wesołe miasteczko, a w nim m.in. zjeżdżalnie, euro-bungee, suchy basen, tunel gąsienicowy; kolorowe baloniki napełniane helem, plener malarski, malowanie buziek, konkursy latawców i literackie, czytanie bajek i po raz pierwszy bezpłatna wata cukrowa! Dla nieco starszych dzieciaków przewidziano możliwość stawania na głowie, potyczek i zabaw sumo z użyciem niezawodnych Bumper Ball, a także konkursy sportowe i strzeleckie z atrakcyjnymi nagrodami. Na rodziny czekać będą pokazy technik interwencyjnych Straży Miejskiej, pokazy Hapkido Moo Hak Kwan Polska, Street Workout Kraków oraz Klubu Sportowego Capoeira Brasil. Na scenie nie zabraknie występów dzieci i młodzieży z okolicznych szkół a także różnorodnych konkursów z nagrodami.

O godz. 19.30 – na scenie zagra dla Was Proforma, oraz Polar i Ryvin. Proforma czyli Cones, Sylk, Erha, Elgie, Kejraz i dopełniający koncertowego składu DJ Szyman Selecta. Zespół ma za sobą lata koncertowego doświadczenia, charakteryzują go dopracowane rymy oraz brzmienia, które w zamyśle są powrotem do lat 90-tych, a na czyżyńskiej scenie wesprą ich Polar i Ryvin.

Na pożegnanie, co stało się już kolejna tradycją czyżyńskiego święta, zapłonie ogień… Pokaz Fire Show zaprezentuje Grypa Cyrkowa z Klubu 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Grypa Cyrkowa to młodzi, zdolni szczudlarze, ogniarze, żonglerzy, monocykliści, akrobaci i performerzy. Grupa młodzieżowa działa w strukturach Klubu 303 od 2013 r. Niezwykle energetyczni, rozkochani do szaleństwa w sztuce cyrkowej „wszędzie” roznoszą cyrkowe zarazki – jak grypa. Uczestnicy grypy od 2 lat biorą udział w wielu międzynarodowych projektach
o tematyce cyrkowej m. in. w Niemczech, Francji, czy Portugalii – by kształcić i rozwijać swoje umiejętności. Podczas Święta Czyżyn grupa zaprosi widzów do niezwykłego świata cyrku i teatru ulicznego. 8 cyrkowców w jednym miejscu zaprezentuje widzom sztuczki i triki cyrkowe, ich uliczne animacje zwieńczy ogniowo-kuglarskie show.

Wstęp na obchody czyżyńskiego święta jest bezpłatny!

19 czerwca od godz. 15:00

Kontakt:
Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

Dywizjonu 303 nr 1, 31-871 Kraków
tel. 12 681 39 78, klub303@krakownh.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Klub 303

Klub 303 działa w strukturach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.
W ofercie kursy, warsztaty oraz różnorodne projekty dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów m.in.:
• Akademia Maluszka
• zajęcia kreatywne dla dzieci i opiekunów Dogoń Żyrafę

Więcej

Adres:

os. Dywizjonu 303, nr 1
31– 871 Kraków


Kontakt:

12 681 39 78
klub303@krakownh.pl
http://www.krakownh.pl

Zobacz także