Światowy Dzień Świadomości Jąkania w Neologopedii – Bezpłatne konsultacje

NEOLOGOPEDIA, ul. Beli Bartoka 24/U2 mapa

środa 17.10.2018 do środa 31.10.2018

bezpłatnie

Światowy Dzień Świadomości Jąkania w Neologopedii - Bezpłatne konsultacje

Poradnia NEOLOGOPEDIA zaprasza dzieci wraz z rodzicami na bezpłatne konsultacje niepłynności mowy. Bezpłatne konsultacje prowadzimy do końca października według terminów dostępnych w poradni – wymagana rejestracja telefoniczna.

Już kolejny raz 22 października obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Jąkania. Został on ustanowiony, by zwrócić uwagę społeczeństwa na problem niepłynności mowy. To zaburzenie komunikacji dotyka około 1% ludzi na całym świecie i jest niezależne od wieku, wykształcenia, czy narodowości. Jąkanie pojawia się nierzadko już wieku dziecięcym, około 2 roku życia. Kiedyś, każde jąkanie wczesnodziecięce określane było jako jąkanie rozwojowe i dzieci nawet u logopedy nie otrzymywały żadnej pomocy. Dziś wiemy, że część z nich będzie borykała się z tym problemem przez całe życie, dlatego tak ważne są działania profilaktyczne. Nie ma jednej przyczyny niepłynności mowy: …jąkanie jest wynikiem złożonych interakcji zachodzących pomiędzy wieloma czynnikami. Ponadto, jest ono postrzegane jako zaburzenie neurofizjologiczne o silnym komponencie genetycznym. (Yairi, Seery 2011) Spoglądając na świat oczami osób jąkających się wiemy, iż najtrudniejszy jest aspekt emocjonalny ujawniający się w relacjach międzyludzkich. Dlatego, nie tylko logopeda, ale każdy z nas może poprawić komfort funkcjonowania osób jąkających się. Oto kilka prostych rad:

  • Słuchajmy uważnie i dajmy czas na wypowiedź – nie dokańczajmy w zniecierpliwieniu zdań.
  • Nie udzielajmy rad typu: najpierw weź głęboki oddech, a potem powiedz spokojnie lub napisz na karteczce!
  • Akceptujmy i wspierajmy się wzajemnie, dosłownie i między słowami.

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Jąkania poradnia NEOLOGOPEDIA zaprasza w październiku dzieci wraz z rodzicami na bezpłatne konsultacje niepłynności mowy. Konsultacje prowadzimy do końca października 2018 według terminów dostępnych w poradni – prosimy o rejestracje telefoniczną: 570 11 24 22.

Zapraszamy!

Po-po-pozdrawiamy Was serdecznie!

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
neologopedia grafomotoryka

Neologopedia Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

NEOLOGOPEDIA jest Niepubliczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Łodzi, której misją jest komplementarne wspomaganie rozwoju i edukacji dzieci. Dzięki holistycznym metodom doskonalimy i rozwijamy potencjał tkwiący w każdym dziecku, ze szczególnym uwzględnieniem szeroko rozumianych kompetencji szkolnych. Pomagamy …

Więcej

Adres:

ul. Beli Bartoka 24/U2
Łódź-Widzew


Kontakt:

570 11 24 22
kontakt@neologopedia.pl
http://www.neologopedia.pl

ZOBACZ TAKŻE:zdrowie