Weleda
Weleda Baby

Światowa prapremiera w Teatrze Guliwer: Orecchio, brat Pinokia

Teatr Guliwer
🗺
📅 sobota 25.03.2023
Światowa prapremiera w Teatrze Guliwer: Orecchio, brat Pinokia
Już 25 marca w Teatrze Guliwer odbędzie się prapremiera sztuki „Orecchio, brat Pinokia” belgijskiego dramatopisarza Merlina Vervaeta w tłumaczeniu Jana Nowaka, którą wyreżyseruje Ada Tabisz. Spektakl dla widzów od lat 5 będzie opowieścią, w której na pierwszy plan wysuwa się nieznany przez nikogo brat Pinokia – Orecchio.

Jak to jest mieć brata tak słynnego, że sam Disney kręci o nim filmy? Jak to jest zawsze być tym drugim, w niczym nieprzypominającym cech tego pierwszego i zawsze lepszego? „Orecchio, brat Pinokia” to historia o wyjątkowości każdego z nas.

W swojej pracy z reguły lubię pisać o ludziach, którzy są trochę niewidzialni, zapomniani. Staram się znaleźć odrobinę poezji w ich charakterystyce, w ich duszy. Każdy ma prawo do swojej historii i w każdej historii jest piękno – mówi autor tekstu Merlin Vervaet.

Ada Tabisz – reżyserka spektaklu przedstawia nam opowieść o dylematach związanych z własną tożsamością i nie zawsze łatwą relacją z rodzeństwem.

– „Orecchio, brat Pionkia” to opowieść o chłopcu, który uwielbia patrzeć w niebo i prognozować pogodę. I jest w tym bardzo dobry. Cóż z tego, skoro jego starszym bratem jest słynny Pinokio. Nic dziwnego, że zupełnie w siebie nie wierzy i skrzętnie ukrywa swój talent przed rodziną i przyjaciółmi. Na szczęście ten jeden, jedyny raz udało się go przekonać, aby wreszcie stanął przed publicznością i opowiedział swoją historię. Na scenie odwiedzimy go w małym miasteczku na końcu świata, poznamy jego nieco dziwacznych mieszkańców i posłuchamy opowieści o błękitnym królestwie, w którym rządzi tajemniczy Król Słońce – mówi Ada Tabisz.

Do realizacji spektaklu Ada Tabisz zaprosiła znakomitych twórców i twórczynie. Nad scenografią czuwa Aleksandra Starzyńska, a reżyserią świateł zajmie się Alicja Pietrucka. Za choreografię w spektaklu odpowiada Paulina Jaksim, autorką multimediów jest Emilia Gumańska (Bizmut Films), muzykę skomponował Dominik Skwarek, a asystentem reżyserki jest Paweł Jaroszewicz.

Na scenie zobaczymy Izabellę Kurażyńską, Elżbietę Pejko, Pawła Jaroszewicza, Damiana Kamińskiego, Tomasza Kowola, Jacka Ponińskiego, Krzysztofa Prygiela i Adama Wnuczko z zespołu aktorskiego Guliwera oraz gościnnie Jakuba Szlachetkę w tytułowej roli Orecchia.

Bilety na spektakle i więcej informacji o przedstawieniu dostępne są na stronie teatru www.teatrguliwer.pl.
Prognozy wskazują, że zapowiada się niezwykle słoneczna premiera.

222 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent