Światła, kamera, akcja! – warsztaty z cyklu Akademia Młodego Łodzianina

📅 niedziela 25.02.2024
🎫 7zł
Co w łódzkiej trawie piszczy. Warsztaty z cyklu Akademia Małego Łodzianina
W czasie lutowych zajęć, przemierzając pałacowe wnętrza, uczestnicy odkryją, jakie znane filmy były kręcone w Pałacu Rodziny Poznańskich oraz samej Łodzi, będącej dla wielu produkcji gotową scenografią.

Wraz ze wspomnieniem filmu „Ziemia Obiecana” Andrzeja Wajdy, którego ekranizację rozpoczęto dokładnie 50 lat temu, zajrzymy za kulisy powstawania produkcji filmowej, poznamy niezbędny skład ekipy oraz zadania poszczególnych osób, potrzebnych do realizacji takiego projektu. Porozmawiamy także o technikach, gatunkach oraz słynnych studiach filmowych i ich produkcjach.

Część plastyczna stanie się zaś niepowtarzalną okazją do wcielenia się w zawód scenografa i wykorzystania swoich umiejętności manualnych do stworzenia tła dla nie tylko łódzkich opowieści.

Akademia Małego Łodzianina to cykl spotkań przeznaczonych dla dzieci w wieku 6-12 lat, które organizujemy raz w miesiącu, by zaprezentować różnorodne treści związane z historią miasta Łodzi, jego kulturą, obyczajowością oraz sztuką. Siódma edycja cyklu odbywa się z podziałem na dwie tury.

Czy i jak motywować dzieci

Koszt: jedna‌ ‌osoba:‌ ‌7‌ ‌zł,‌ ‌dwie‌ ‌osoby:‌ ‌10‌ ‌zł,‌ ‌trzy‌ ‌osoby:‌ ‌15‌ ‌zł
Zapisy: edukacja@muzeum-lodz.pl‌ lub‌ 42‌ 307 ‌13 82/‌ ‌692‌ ‌926‌ ‌319‌ ‌do‌ 12 stycznia
(piątek)‌ ‌do‌ ‌godziny‌ ‌16:00.‌ ‌Liczba‌ ‌miejsc‌ ‌ograniczona.‌ ‌