Świąteczny Kiermasz Rękodzieła i Sztuki Ludowej

Łódzki Dom Kultury, sala kolumnowa mapa

niedziela 11.12.2016

bezpłatne

kiermasz rękodzieła ŁDK - Jerzy Zandarowski

Zapraszamy na coroczny Świąteczny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła, który już na stałe wpisał się w przedświąteczny kalendarz łódzkich spotkań i imprez kulturalnych.

11 grudnia 2016
niedziela
godz. 10.00–16.30

Świąteczny Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła oraz Warsztaty Tradycyjnych Ozdób Choinkowych

Kiermasze Sztuki Ludowej i Rękodzieła odbywają się w Łódzkim Domu Kultury dwa razy w roku – w czasie przedświątecznym wielkanocnym i bożonarodzeniowym. Podczas kiermaszu zaproszeni twórcy – z terenu województwa łódzkiego, reprezentujący sztukę i rękodzieło ludowe – oferują do sprzedaży niepowtarzalne prace: rzeźby, wyroby hafciarskie, obrazy, wycinanki i karty, kwiaty z bibuły, wyroby z wikliny i ceramiczne, świąteczne pierniki, ręcznie malowane bombki, tradycyjne drewniane zabawki i inne.
W sprzedaży będą również świąteczne karty pocztowe z motywami sztuki ludowej – doskonała alternatywa dla oferty komercyjnej.

Kiermaszowi towarzyszą Warsztaty Tradycyjnych Ozdób Choinkowych. Pod okiem twórców ludowych można wykonać tradycyjne ozdoby choinkowe z bibuły, papieru i słomy oraz przygotować kartę świąteczną.

Na kiermasz (sala kolumnowa na parterze) wstęp wolny.
Warsztaty  – bilet 5 zł/godzina

Zapowiedź wystawy „Aniołowie się radują”

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Łódzki Dom Kultury - logo

Łódzki Dom Kultury

Łódzki Dom Kultury jest Instytucją Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego. Należy do najstarszych instytucji kulturalnych w województwie łódzkim – działa od 1953 roku. Łódzki Dom Kultury to: ponad tysiąc projekcji i przeglądów filmowych rocznie w Kinie Kameralnym i …

Więcej

Adres:

ul. Traugutta 18
90-113 Łódź


Kontakt:

42 633 98 00
ldk@ldk.lodz.pl
http://www.ldk.lodz.pl
facebook