Świąteczny jarmark i kolędy w CH Osowa

Spacerowa 48, Gdańsk
📅 sobota 16.12.2017 do niedziela 17.12.2017
bezpłatne
atrakcje świąteczne dla dzieci w Gdańsku

Bożonarodzeniowy Jarmark jest kolejną edycją doskonale znanego gdańszczanom jarmarku „Żuławskie Smaki”, tym razem w odsłonie świątecznej. Na stoiskach wystawców klienci znajdą zdrowe, naturalne produkty od regionalnych wytwórców, które uzupełnią i urozmaicą bożonarodzeniowe menu. Jest to także dobra okazja do zakupu smacznych prezentów dla bliskich. Będzie można nabyć m.in. domowe kiszonki, przetwory warzywne i owocowe, oryginalny Kajmak Pomorski, wpisany na listę Produktów Tradycyjnych Pomorza i Kujaw, ekskluzywne przetwory z ekologicznych malin, miody i wyroby pasieczne, żuławskie sery, domowe pierogi oraz kopytka, ręcznie plecione kosze prezentowe z regionalnymi przysmakami.

16 – 17 GRUDNIA – WEEKEND OTWARCIA

Uroczysta inauguracja Jarmarku potrwa przez cały weekend, 16 i 17 grudnia. Na odwiedzających w tych dniach Centrum czeka mnóstwo niespodzianek. Pierwsi goście zostaną poczęstowani aromatyczny, wigilijnym barszczem prosto z Żuław. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach zdobienia pierników i ciasteczek z wykorzystaniem oryginalnego Kajmaku Pomorskiego czy też w warsztatach tworzenia ekologicznych ozdób choinkowych oraz zajęciach plastycznych. Dla jeszcze młodszych dzieci przygotowano specjalny kącik zabaw.

W sobotę, o godzinie 16:00, odbędzie się wyjątkowy pokaz kulinarny połączony z degustacją, przeprowadzony przez jednego z wystawców, Pana Niedźwiedzia, oferującego oryginalne kiszonki. Niedziela zakończy się uroczystą galą pod hasłem „Wystawcy na medal 2017”, w trakcie której wyłonieni zostaną zwycięzcy plebiscytu na najlepszych wystawców Jarmarku Żuławskiego.

KONCERT KOLĘD CHÓRU EMPIRE GOSPEL CHOIR

W okresie przedświątecznym w Centrum Handlowym Osowa wybrzmią najpiękniejsze kolędy. W sobotę, 16 grudnia wystąpi piętnastoosobowy chór z zespołem ze szkoły Empire Music School w Gdańsku. Wokaliści wykonają swoje własne aranżacje kolęd oraz popularnych świątecznych piosenek w wersji gospel. Wyjątkowo silnych głosów prosto z gdańskiej szkoły muzycznej będzie można posłuchać w sobotę między godziną 15:00 a 17:00. Scena, na której wystąpią artyści, zlokalizowana będzie w strefie restauracyjnej.
„Nic tak nie wprawia w bożonarodzeniowy nastrój jak wspaniała, świąteczna muzyka. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w naszym Centrum, który na pewno umili szalony czas świątecznych przygotowań” – zachęca Aleksandra Słowińska, Dyrektorka Centrum Handlowego Osowa.

Pełny harmonogram wydarzenia oraz lista wystawców Jarmarku znajduje się na na www.chosowa.pl