Świąteczne zda(e)rzenie – konkurs literacki

Biblioteka Główna MBP, Dąbrowa Górnicza, ul. T. Kościuszki 25 mapa

poniedziałek 02.12.2019 do niedziela 15.12.2019

Świąteczne zda(e)rzenie - konkurs literacki

Przedświątecznym, bibliotecznym zwyczajem dąbrowskiej książnicy stał się konkurs literacki „Świąteczne zda(e)rzenie”!  Z całą pewnością nadeszła już odpowiednia pora, aby go ogłosić.

Jak zwykle staraliśmy się by zestaw słów, który ma Wam posłużyć za kanwę świątecznego opowiadania, był odkrywczy, interesujący a przy tym niezupełnie oczywisty. Mamy nadzieję, że tak jak w latach ubiegłych, trafimy pod tym względem w gusta naszych szanownych literatów i literatek 🙂

Celem konkursu jest napisanie opowiadania dotyczącego świąt Bożego Narodzenia o objętości minimalnie 1 strony A4, a nie więcej niż 3 stron A4, znormalizowanego maszynopisu (czcionka: Times New Roman, Calibri; wielkość czcionki: 12). Pod uwagę będą brane tylko teksty  zawierające  pełen zestaw następujących wyrażeń w ich oryginalnej formie:
Tego jeszcze nie grali, pomyślał wigilijny karp…; a niechże Cię; rusz się gamoniu; nietęgie miny; nie tędy droga co wszyscy mówią; przypadłość kłamczuszka;  zimny jak sopel na choince; pigmejski wojownik; książki schowały się pod choinkę; wiewiór zaatakował.

Świąteczne zda(e)rzenie - konkurs literacki

Prace można nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: marzena.lykowska@biblioteka-dg.pl, pocztą tradycyjną (z dopiskiem: konkurs literacki „Świąteczne zda(e)rzenie”) lub złożyć osobiście w Bibliotece Głównej MBP, Dąbrowa Górnicza, ul. T. Kościuszki 25 (wraz ze stosownym załącznikiem), najpóźniej do 22.12.2019 r.
Jak zwykle liczymy na Waszą kreatywność i pomysłowość. Mamy nadzieję, że tak jak w zeszłym roku, zasypiecie nas setkami niesamowitych opowiadań!

O rozstrzygnięciu konkursu poinformujemy 13.01.2020 r. na naszej stronie internetowej: www.biblioteka-dg.pl
(W przypadku nadesłania dużej ilości tekstów, zastrzegamy sobie prawo zmiany terminu ogłoszenia wyników konkursu)

Szczegółowe warunki uczestnictwa w konkursie określa Regulamin, który wraz z załącznikiem,  jest zamieszczony do pobrania  poniżej.

Zatem… pisanie czas zacząć!

Do pobrania:
Regulamin
Karta zgłoszeniowa

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:Boże Narodzenie