Świąteczne listy od Feliksa – wyjątkowe wydanie

wtorek 04.12.2018 do poniedziałek 24.12.2018

Świąteczne listy od Feliksa - wyjątkowe wydanie

Wyjątkowe wydanie Listów od Feliksa, z którego dzieci dowiedzą się o wielu tradycjach towarzyszących Świętom Bożego Narodzenia w różnych krajach.

Zosia przeżywa w szkole niemiły incydent – jej kolega z klasy wyśmiewa ją za to, że wierzy w Świętego Mikołaja. Feliks niezwykle zasmucony widokiem zapłakanej Zosi, postanawia sprawdzić, jak to jest naprawdę i pisze list do Świętego Mikołaja. Jakież jest zdziwienie rodziny, gdy do domu przychodzi list zaadresowany do zająca Feliksa. I to od kogo??? Święty Mikołaj opisuje z detalami miejsce, w którym mieszka (przesyła nawet rzut z góry swojej posiadłości) i zaprasza Feliksa do siebie. Oj, będzie się w tej części działo…

Feliks zostaje pomocnikiem Mikołaja. To niesamowite, ile jeszcze można się dowiedzieć o świątecznych zwyczajach. W jednym z listów jest także wzmianka o polskiej kolędzie.

Książka oprócz 5 listów w prawdziwych kopertach, zawiera piękną, kolorową rozkładówkę z podróży z prezentami, które Feliks rozwoził wspólnie ze Świętym Mikołajem po całym świecie.

http://sklep.mamika.pl/strona-glowna/633-swiateczne-listy-od-feliksa-tom-4-przedsprzedaz.html

Świąteczne listy od Feliksa - wyjątkowe wydanie

Najlepsze na świecie listy od Feliksa

Gdyby Zosia nie kupiła tajemniczej księgi z bajkami, w której była opowieść o latającym kufrze, to wszystko by się nie wydarzyło! Feliks w środku nocy po prostu wyleciał z pokoju w swojej walizce, i wylądował na budynku parlamentu Rzeszy w Berlinie. To pierwszy z przystanków, podczas kolejnej, pełnej wrażeń podróży pluszowego zająca. 
Tym razem podróż latającą walizką prowadzi Feliksa do prawdziwego zamku hrabiego Drakuli w głębi Rumunii, do Indii, a nawet Chin. Podczas sztormu na środku Pacyfiku zając ląduje awaryjnie na pokładzie pewnego statku. Następnie udaje się do Meksyku, gdzie zwiedza starożytne piramidy i podziwia ogromne kaktusy.  Na zakończenie podróży zatrzymuje się na Florydzie i odkrywa tajemnicze bagna  ̶  a do Zosi wciąż przychodzą listy z całego świata. Listy od Feliksa, umieszczone w prawdziwych kopertach, są jak zwykle  ̶  pełne humoru i ciekawych informacji. Z tej podróży mały Feliks wraca w dniu urodzin Zosi.  
W szóstej części przygód pluszowego zająca znajduje się wiele wartościowych i pasjonujących informacji o świecie, przekazanych w sposób przystępny dla dzieci.

http://sklep.mamika.pl/strona-glowna/631-najlepsze-na-swiecie-listy-od-feliksa-tom-6-przedsprzedaz.html

Feliks u dzieci na krańcach świata
Gdyby podczas gwałtownej zmiany wiatru pluszowy zając Zosi – Feliks – nie wypadł z żaglówki, to wszystko by się nie wydarzyło! Feliks po raz kolejny podróżuje. Tym razem odwiedza dzieci wŚwiąteczne listy od Feliksa - wyjątkowe wydanie różnych odległych zakątkach świata. Jak zwykle, listy do Zosi zawierają wiele cennych i ciekawych informacji.
Feliks opowiada w nich o chłopcu z rodziny Samów, która na dalekiej Północy hoduje renifery, o tuareskiej dziewczynce Aischy, która ze swoim plemieniem wędruje po pustyni. Jest gościem Rosity na strusiej farmie w Południowej Afryce i maoryskiej dziewczynki Hine Iti Moana w dalekiej Nowej Zelandii. Zając-podróżnik odkrywa wraz z bliźniętami, Lionelem i Leslim, San Francisco i razem z rodziną Matana obchodzi w Izraelu żydowskie Święto Świateł.
Poruszające i bardzo ciekawe opisy krajów i ludzi, kreślone cudacznym pismem Feliksa, znajdują się w sześciu najprawdziwszych kopertach.

http://sklep.mamika.pl/strona-glowna/632-feliks-u-dzieci-na-krancach-swiata-tom-5-przedsprzedaz.html

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie