Świąteczne Chwałowice – Jarmark Świąteczny, Rybnik

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, ul. 1 Maja 91B mapa

niedziela 04.12.2016

Pierniki Rybnik Święta

Kreatywne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem w Rybniku!

Niedziela 4 grudnia 2016 r. w godz. 15.00 – 19.00.

W programie: kreatywne warsztaty (malowanie bombek, pieczenie i ozdabianie pierniczków, wyrabianie zapachowych mydełek lub świec), koncert kolędowy Chóru „Słowiczek”, występy grup artystycznych działających w Domu Kultury Chwałowice, ogłoszenie wyników Konkursu Plastycznego na „Ozdobę choinkową”, spotkanie ze Świętym Mikołajem, rękodzielnicze stoiska ze świątecznym asortymentem.

Na Konkurs Plastyczny „Ozdoba choinkowa” wpłynęło 155 prac w czerech kategoriach wiekowych. Powołane przez organizatora jury w ocenie brało pod uwagę walory artystyczne ozdób choinkowych, indywidualne podejście do tematu, pomysłowość, estetykę i samodzielność wykonania oraz umiejętne zastosowanie wybranej techniki w ich przygotowaniu. W konkursie nagrodzone zostały prace następujących osób: Marta Krzysiak (Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 10 w Rybniku), Agata Boczek, Natalia Boczek, Julia Zimończyk, Monika Kompanowska (Dom Kultury Chwałowice), Karolina Knesz, Emilia Kanafek (Przedszkole Nr 41 w Rybniku), Weronika Seweryn (Gminny Ośrodek Kultury Psary), Mikołaj Wywiał (Przedszkole Nr 21 w Rybniku), Maja Matyszczyk, Maja Prudel (Szkoła Podstawowa Nr 35 w Rybniku), Zuzanna Kozłowska (Dom Kultury Boguszowice), Wojtek Brodziak, Malwina Brodziak (Szkoła Podstawowa Nr 18 w Rybniku), Julia Woś, Aleksandra Dziwulska, Krystian Batorski, Weronika Strzyżewska (Szkoła Podstawowa Nr 30 w Lublinie), Adam Stec (Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie), Anna Piechaczek, Klaudia Baracz (Gimnazjum Nr 13 w Rybniku), Emilia Skorupa (Gimnazjum Nr 3 w Rybniku). Protokół jury dostępny na stronie: http://www.dkchwalowice.pl/?news=2648.

W ramach „świątecznej manufaktury” swoje rękodzielnicze wyroby zaprezentują wystawcy niemalże z całego Śląska. Na kilkunastu stoiskach będzie można podziwiać i zakupić m.in.: bombki szklane, ceramiczne, materiałowe, bombki 3d, ozdoby z liści kukurydzy i drewna, łańcuchy choinkowe, świece, szydełkowe aniołki i gwiazdki, wianki z bawełny i filcu, serwety i serwetki świąteczne, poduszki i bawełniane przytulanki, biżuterię z kamieni półszlachetnych, szklane wisiorki i bransoletki koralikowe, etniczne kolczyki, zawieszki i broszki, lampiony, choinki, kartki bożonarodzeniowe, świąteczne pudełka na czekoladę, kubki, filiżanki, zakładki do książek, skarbonki, ekskluzywne szale i czapki z wełny z merynosów i jedwabiu, etno naszyjniki włóczkowe, maskotki, lalki, ozdobne albumy i notesy, obrazki i pudełka oraz wszelkie inne choinkowe i świąteczne ozdoby.

Gorąco zapraszamy na kreatywne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia z Domem Kultury Chwałowice. Tego dnia można u nas razem z całą rodziną lub samemu spędzić ciekawie i twórczo całe niedzielne popołudnie, można poznać i popróbować różnych technik rękodzielniczych, zakupić oryginalny i niepowtarzalny prezent, posłuchać w świątecznej atmosferze kolęd, oklaskiwać występy najmłodszych artystów i spotkać przyjaznego i szczodrego Świętego Mikołaja!

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

Rybnik ul. 1 Maja 91B, tel. 32 4216222

www.dkchwalowice.pl

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Świąteczne Chwałowice – Jarmark Świąteczny, Rybnik

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

 

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach jest instytucją kultury Miasta Rybnika. W ramach swojej działalności organizuje szereg stałych form edukacji artystycznej i kulturalnej: lekcje gry na instrumentach, zajęcia wokalne, zajęcia filmowe, plastyczne, fotograficzne, taneczne, teatralne, rekreacyjne i …

Więcej

Adres:

ul. 1 Maja 91B
44-206 Rybnik, Chwałowice Śląskie
Kontakt:

32 4331852
biuro@dkchwalowice.pl
http://www.dkchwalowice.pl
facebook