Świąteczna Choinka po raz pierwszy na Wyspie Sobieszewskiej

Wyspa Sobieszewska, Gdańsk mapa

niedziela 18.12.2016

christmas-1886765_960_720

Na wydarzeniu obecny będzie Piotr Grzelak, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska, proboszcz parafii Matki Bożej Saletyńskiej – ks. Maciej Kucharzyk, Radni Dzielnicy Sobieszewo, Ochotnicza Straż Pożarna i reprezentanci drużyn harcerskich Związku Harcerstwa Polskiego. 

Świąteczna choinka dla mieszkańców Sobieszewa jest częścią programu rozwoju społecznego Wyspy Sobieszewskiej realizowanego przez Miasto Gdańsk i ZHP w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego w 2023 roku.

Związek Harcerstwa Polskiego ubiega się o zorganizowanie XXV Światowego Jamboree Skautowego w Polsce w 2023 roku, na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku. Kontrkandydatem Polski jest Korea Południowa. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta przez Światową Konferencję Skautową w Baku w sierpniu 2017 r.

Światowe Jamboree Skautowe jest największym regularnie odbywającym się zlotem organizowanym przez Światową Organizację Ruchu Skautowego, na którym gromadzi się
ok. 40 000 skautów z całego świata. Jest to przede wszystkim wydarzenie edukacyjne, które przyczynia się do szerzenia idei pokoju i budowania porozumienia pomiędzy narodami. Młodzież wywodząca się z różnych kultur i wyznająca różne religie spotka się, by przeżyć wyjątkową przygodę i nawiązać nowe przyjaźnie. Uczestnikami zlotu mogą być członkowie organizacji skautowych należących do Światowej Organizacji Ruchu Skautowego, którzy mają 14-17 lat.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie