Świat Zmysłów – Interaktywna wystawa w jaworznickim muzeum

Muzeum Miasta Jaworzna, ul. Pocztowa 5, Jaworzno
📅 niedziela 19.06.2016 do sobota 30.07.2016
Świat Zmysłów wystawa plakat

Wystawa jest okazją do zapoznania się z zasadami działania naszych zmysłów: wzroku, słuchu, węchu i dotyku. Każdemu eksperymentowi towarzyszy krótka instrukcja wykonania oraz objaśnienie prezentowanego zjawiska. W ten sposób widz samodzielnie eksperymentując, przemienia się z biernego obserwatora w obiekt doświadczenia i bawiąc się zdobywa nową wiedzę.

Wystawa jest doskonałą okazją do zapoznania się z zasadami działania naszych zmysłów: wzroku, słuchu, węchu i dotyku. Każdemu eksperymentowi towarzyszy krótka instrukcja wykonania oraz objaśnienie prezentowanego zjawiska. W ten sposób widz samodzielnie eksperymentując, przemienia się z biernego obserwatora w obiekt doświadczenia i bawiąc się zdobywa nową wiedzę – tłumaczy Przemysław Dudzik, dyrektor Muzeum Miasta Jaworzna.

Na ekspozycję składają się specjalne modele interaktywne obsługiwane przez zwiedzającego. Ponad 30 stanowisk prezentuje najprzeróżniejsze zagadki i ciekawostki związane z działaniem podstawowych zmysłów człowieka: wzroku, słuchu, węchu i dotyku. Widz, korzystając z instrukcji, ma możliwość samodzielnie wykonać pomiar czy prostą obserwację. W ten sposób poprzez zabawę i samodzielne działanie może poznać prezentowane zjawisko i odkrywać tajniki funkcjonowania narządów zmysłów.

Wystawa adresowana jest do odbiorców w różnym wieku. Dzięki doborowi stanowisk może pomóc w realizacji programu nauczania takich przedmiotów jak przyroda, biologia, fizyka czy chemia.

Czy i jak motywować dzieci

Zapraszamy do Muzeum Miasta Jaworzna od 1 czerwca do 30 lipca w godzinach pracy Muzeum.