Świat dziecka bez przemocy rówieśniczej. Zajęcia z cyklu Bezpieczne dziecko

sobota 20.08.2016

Spotkania dla rodziców i dzieci w sopocie

Dobre i złe przyjaźnie – świat dziecka bez przemocy rówieśniczej – zajęcia z cyklu „Bezpieczne dziecko” dla rodziców i dzieci. Prowadzenie: dr Elżbieta Zubrzycka.

Dzieci bawią się razem, uczą i kłócą ze sobą. Czasem jednak w tych kłótniach zaczyna wygrywać zawsze jedno i to samo dziecko. Wkrótce podporządkowuje sobie całą grupę. Niekiedy mały lider narzuca innym styl bycia i życia, który wcale im się nie podoba. Czego nauczyć dziecko, aby dobierało sobie odpowiednich znajomych? Po czym rozpoznać, że ktoś nadaje się na przyjaciela, a ktoś inny nie? Jak rozmawiać, by się porozumieć? Dużo porządkujących informacji pomoże rodzicom w rozmowach z dziećmi, a dzieciom w rozpoznawaniu zachowań przyjaznych, pełnych życzliwości i dobrych intencji, niezbędnych w stosunkach w gronie bliskich osób.

dr Elżbieta Zubrzycka – biolog i psycholog, założycielka Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. Pracowała jako terapeuta z dziećmi i rodzinami w Poradni Nerwic, wykładała na Uniwersytecie Gdańskim i prowadziła prace naukowe.Jest autorką licznych książek dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Poprzez literaturę uświadamia czym jest przemoc i jak sobie z nią radzić, jak skutecznie się komunikować a także jak sprostać poczuciu straty, tęsknoty i lęku. Seria książek jej autorstwa buduje program edukacyjny „Bezpieczne Dziecko”, mający na celu pomoc w stworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy poprzez wychowywanie od najwcześniejszych lat życia społecznego. Kilka książek jej autorstwa jest lekturami szkolnymi, m.in. Powiedz komuś, Słup soli, O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów.

Na spotkanie zapraszamy do Klubu 3 Siostry, ul. Powstańców Warszawy 6 w Sopocie.

20 sierpnia 2016, godz. 17:15-18:30.

Organizator: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne dla dzieci i rodziców

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne


Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne jest oficyną publikującą książki naukowe, popularnonaukowe i poradnikowe z zakresu nauk społecznych. Zajmujemy się przede wszystkim psychologią, ale mamy w swojej ofercie także książki z takich dziedzin, jak pedagogika, edukacja, …

Więcej

Adres:

ul. Bursztynowa 25; 80-342 Gdańsk

Kontakt:

58 551 61 04; 58 511 34 31
handel@gwp.pl
http://www.gwp.pl
facebook

Zobacz także