Świat bez tajemnic – Białystok

📅 wtorek 17.03.2015
Świat bez tajemnic – Białystok

Z dzieckiem przez Świat – wschodnia Afryka

Grażyna Stańko i Krzysztof Furman pochodzą z Białegostoku, ale na stałe mieszkają w Australii. Od lat podróżują po świecie ze swoją – siedmioletnią obecnie – córką Wiktorią. Wiktoria jeszcze jako przedszkolak odbyła cztery ośmiomiesięczne podróże dookoła świata!

Podczas swoich ostatnich wakacji, razem z rodzicami odwiedziła kraje wschodniej Afryki: Etiopię, Dżibuti, Somaliland. Widziała karawany wielbłądów, chodziła po słonych jeziorach, wspinała się do etiopskich kościołów skalnych…

3 marca, godz. 18.00, klub Fama
bilet: 6 zł w kasie kina Forum lub na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Podróż przez Meksyk

17 marca, godz. 18.00, klub Fama, ul. Legionowa 5
bilet: 6 zł

Tym razem, wraz z Markiem Łasiszem wybierzemy się do jednego z najciekawszych i najbardziej kolorowych krajów współczesnej Ameryki – Meksyku. Zwiedzimy jego stolicę, która jest jedną z największych metropolii na świecie. Będziemy szukać śladów wspaniałej cywilizacji Azteków. Wyruszymy w podróż, która poprowadzi nas przez górzysty stan Oaxaca, gdzie zobaczymy wspaniałe krajobrazy i zatrzymamy się na chwilę w przydrożnej wytwórni mezcalu. Udamy się też do stanu Chiapas, aby podziwiać zagubione w dżungli wodospady i słynny Kanion Sumidero, a potem – na półwysep Jukatan. Odkryjemy tajemnicze, ukryte w tropikalnym lesie miasta starożytnych Majów. Do jednego z nich „popłyniemy" przez dżunglę potężną rzeką Usumacintą. Pójdziemy też na spacer nad Morze Karaibskie, gdzie odpoczniemy pod palmami na wspaniałych plażach. Posłuchamy także meksykańskiej muzyki.

Marek Łasisz – z wykształcenia kulturoznawca cywilizacji starożytnych świata. Od wielu lat prowadzi wykłady i spotkania podróżnicze.