Super półkolonie z robotami i minecraftem (od 6-13lat) Twojrobot

os.Rzeczypospolitej 44, Poznań mapa

wtorek 21.06.2016 do piątek 26.08.2016

promocja: 600 zł

półkolonie z robotami

Trwają zapisy na półkolonie z robotami dla dzieci i młodzieży lubiącej klocki lego. Przez całe wakacje TwójRobot.pl zaprasza na 5-dniowe półkolonie z robotami. Półkolonie są z wyżywieniem. Realizowane programy robo-minecraft i robotyka na wypasie z najciekawszymi robotami. Sprawdzony organizator od 6 lat prowadzi zajęcia dla dzieci.

PÓŁKOLONIE Z  ROBOTAMI I MINECRAFTEM.

Półkolonie łączące naukę i zabawę stają się coraz bardziej popularne. Podczas zajęć uczestnicy poznają świat robotyki budując oraz programując zaawansowane i często zabawne konstrukcje.

Nie od dzisiaj wiadomo, że budowanie twórczych konstrukcji rozwija zdolności wizualno – przestrzenne. Przy budowaniu i programowaniu robotów kształtuje się nie tylko umiejętności kreacji wizualnej, ale i logiczne myślenie niezbędne w nauce. Predyspozycje oraz talenty, które często niespodziewanie ujawniają się w młodym wieku, umiejętnie pielęgnowane, są naszym kapitałem na przyszłość.

Podczas zajęć TwojRobot, które odbywać się będą na os. Rzeczypospolitej 44 w Poznaniu, uczestnicy poznają świat robotyki budując oraz programując zaawansowane i często zabawne konstrukcje. Zajęcia oparte są o zestawy edukacyjne Lego Mindstorms NXT. Jak zapewniają organizatorzy, nie jest to wcale zabawka – świadczyć o tym może fakt, że takie zestawy są używane na uczelniach technicznych w całym kraju.

Robot skonstruowany z Lego posiada własny mikrokomputer, silniki oraz czujniki: odległości, dźwięku, dotyku i koloru. Oczywiście zbudowanego robota trzeba jeszcze „ożywić” przez wgranie odpowiedniego oprogramowania. Co ciekawe, z tym zadaniem poradzą sobie nawet ośmioletnie dzieci, gdyż będą programować w specjalnie przygotowanym języku obrazkowym. Według opinii ubiegłorocznych kursantów aplikacja jest równie prosta co montaż klocków.

Główną częścią programu półkolonii TwojRobot są warsztaty robotyki (to połączenie informatyki, budowania robotów i świetnej zabawy). Nie trzeba mieć żadnym specjalnych zdolności wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego. Przez całe wakacje zapraszamy na 5 dniowe półkolonie z robotami.

Programy półkolonii w skrócie:
⦁    Robotyka na wypasie 6-13 lat: zbudujemy roboty (lego mindstroms) ze świata world of tanks, minecrafta, gwiezdnych wojen, zrobimy roboty, które rozegrają najprawdziwszy mecz i stoczą walki na ringu.
⦁    Minecraft i roboty 7-13 lat: każdego dnia budujemy z klocków ( lego mindstroms) surowce potrzebne do rozegrania misji na specjalnej planszy minecrafta i robota, który ją wykona, polecamy dla fanów minecrafta.

            Dodatkowe informacje:
⦁    turnusy liczą po 15 dzieci, opiekuje się nimi 2 instruktorów,
⦁    wychodzimy na dwór przy ładnej pogodzie,
⦁    wyżywienie w cenie.
⦁    Adres:os.Rzeczypospolitej 44, Poznań

Program: Robotyka na wypasie, kultowe konstrukcje.

DZIEŃ 1 – podróż do przeszłości. (Turniej robo- rycerzy i oblężenie zamku robotami, widowiskowe doświadczenia naukowe np. wytworzymy prąd tylko z energii owoców

DZIEŃ 2 – puchar piłkarski Europy. ( budujemy nowoczesna robo- fabrykę, rozegramy robo-mecz o puchar Europy, warsztaty- niespodzianka!).
DZIEŃ 3 – wojownicy z AZJI (walki robotów SUMO na ringu, robo-Ninja w natarciu).
DZIEŃ 4 – roboty ze świata gier  (roboty wykonują misję w świecie World of Tanks i Minecraft).
DZIEŃ 5 – roboty z przyszłości. (roboty z gwiezdnych wojen, oraz zrobimy ze stosu kabelków robota, którego zabieracie do domu!

Program : Robo-minecraft- polecamy dla fanów gier

DZIEŃ 1 – Tworzymy świat . Zbieramy robotami surowce, wytwarzamy narzędzia i wysyłamy roboty po złoża do kopalni.
DZIEŃ 2 – Przetrwanie Budujemy schronienie, a roboty będą  pomoce transportując wielkie ciężary.
DZIEŃ 3 – Czerwony proszek i transport kolejowy. Budujemy robota, którego zadaniem będzie pokonanie wyznaczonej trasy.
DZIEŃ 4 – Zaklęcia i mikstury. Uczymy jak wykorzystywać kowadło i biblioteczki. Budujemy robota, który posprząta po czarach bałagan.
DZIEŃ 5 – Walka robotami ze Smokiem Kresu. Budujemy robota gotowego na to wyzwanie, konkurs z wiedzy o minecrafcie, gala finałowa -rozdanie dyplomów i zaprezentowanie przez uczestników swoich najlepszych konstrukcji.

Plan dnia:

7.45–9.00 przywożenie dzieci/ świetlica
9.00-9.30 rozpoczęcie półkolonii i drugie śniadanie (bułka z szynką, serkiem, jajkiem do wyboru i napoje).
9:30-12.30 budowanie robotów według planu tygodniowego wybranych półkolonii ( opis tygodnia przy danych półkoloniach)
12.30–13:15 gry i zabawy na dworze lub dalsza część konstruowania robotów w zależności od pogody.
13.15–13:45 obiad ( drugie danie np. pierogi, kurczak z ziemniaczkami i surówką, naleśniki z czekoladą schabowy z ziemniakami i warzywami + napoje)
14.00–15:00 budowanie robotów, programowanie oraz dodatkowe atrakcje według wybranego tematu półkolonii
15:00–15:20 podwieczorek ( owoc lub coś słodkiego i napoje)
15:20–16:00 konkursy i zabawy według tematów półkolonijnych
16.00 koniec zajęć
16.00-16.30 odbiór dzieci/ świetlica

Cena półkolonii – 670zł. Promocja 600zł

⦁        ⦁
    Zapisy na półkolonie
www.twojrobot/poznan
tel: 513 045 846
mail: poznan@twojrobot.pl      

roboty
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Robotyka i organizacja urodzin dla dzieci z twojrobot.pl

Invention-Group

Organizujemy przyjęcia okolicznościowe dla dzieci, półkolonie, obozy wakacyjne. Od kilku lat prowadzimy efektowne pokazy naukowe z fizyki oraz wykłady edukacyjne z różnych dziedzin. Zajmujemy się także prowadzeniem naukowych pokazów w centrach handlowych, na festynach i w …

Więcej

Adres:

Placówki: cała Polska (Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Kołobrzeg, Konin, Kościan, Kraków, Koszalin, Leszno, Lublin, Nowy Sącz, Olsztyn, Płock, Poznań, Radom, Tarnów, Toruń, Warszawa, Wrocław)
Centrala: Poznań


Kontakt:

513 045 846
info@twojrobot.pl
http://www.TwojRobot.pl

Zobacz także