Weleda
Weleda Baby

Styczeń w Staromiejskim Domu Kultury

Staromiejski Dom Kultury, rynek Starego Miasta, Warszawa
🗺 mapa
📅 niedziela 22.01.2017
staromiejski dom kultury styczeń 2017
STAROMIEJSKI DOM KULTURY – STYCZEŃ 2017

 

 

KLUB MAŁYCH PIANISTÓW

Od 23 do 28 stycznia 2017 r. odbędą się małe koncerty dla uczniów odbywających lekcje danego dnia, w programie obowiązkowym wykonanie jednego utworu na dwa fortepiany.

STAROMIEJSKI DOM KULTURY – STYCZEŃ 2017

 

PROJEKTY KULTURALNE 2016 – 2017:

 

„DAWNO, DAWNO TEMU…” 

22 stycznia 2017 r. (niedziela) w godz. 11.00-12.30 w Staromiejskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie ze słuchowiskiem „Promyk” w ramach projektu „Dawno, dawno temu…”. Zabawy teatralne dla dzieci w wieku 7-11 lat wraz z rodzicami (spotkanie już całkowicie zarezerwowane; istnieje jednak możliwość zakupu płyty CD ze słuchowiskiem). Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na zakup inkubatora do Centrum Zdrowia dziecka w Międzylesiu.

 

„CO KRYJE MASKA?”

29 stycznia 2017 r. (niedziela) o godz. 11.00. zapraszamy do Piwnicy na Wójtowskiej na pokaz spektakli zrealizowanych przez młodzież biorąca udział w projekcie „Co kryje maska?”, Na zakończenie przeglądu Klub Twórczy Mikroscena wystawi spektakl „Gwiazdka u Majewskich”. Wstęp wolny – ilość miejsc ograniczona.

 

BAJKI MIĘDZYKULTUROWE 

 

W Staromiejskim Domu Kultury trwa 7. edycja programu edukacji kulturalnej  w ramach, którego osoby wywodzące się z innego niż polski, kręgu kulturowego, czytają tradycyjną dla siebie bajkę, grupom dzieci z szkół i ognisk wychowawczych. Czytanie bajek wzbogaca prezentacja jej kontekstu kulturowego. Spotkania z bajkami odbywają się we wtorki, w Staromiejskim Domu Kultury. Dzieci, w trakcie warsztatów plastycznych wykonują ilustracje do wysłuchanych bajek. Cykl regularnych spotkań , odbywających się w Piwnicy Largactil, zakończy się w czerwcu  2017 r. Efektem finalnym będzie m.in. książeczka, w której znajdą się wszystkie bajki z programu, w językach oryginalnych i polskim tłumaczeniu, ilustrowana pracami dzieci wykonanymi podczas warsztatów. 

Organizator – Staromiejski Dom Kultury. Partnerzy – Ambasada Meksyku w Warszawie, Bułgarski Instytut Kultury, Czeskie Centrum w Warszawie, Instytut Słowacki w Warszawie, Fundacja Adulis, Fundacja dla Somalii, Forum Kenijsko-Polskie, Instytut Camoesa,  Stowarzyszenie Kulturalne Sahaja Yoga, Stowarzyszenie SIETAR Towarzystwo Przyjaciół Grecji, Węgierski Instytut Kultury, Fundacja AfrykaConnect, Fundacja FilmGramm, Ukraiński Dom w Warszawie, Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” Ognisko „Starówka” , szkoły, przedszkola i placówki-opiekuńczo wychowawcze w Warszawie. Patronat: Kontynent Warszawa, Etnosystem.pl, Afryka.org . Udział bezpłatny. Kontakt: Paulina Zając, pzajac@sdk.pl, tel. 22 831 23 75 w. 141

STAROMIEJSKI DOM KULTURY – STYCZEŃ 2017

GALIMOTO – WARSZTAT ZABAWEK KENIJSKICH

Grupa Karkandoo i Staromiejski Dom Kultury zapraszają na warsztat dla dzieci, który odbędzie się w czwartek 19 stycznia 2017 r. o godz. 15.00 w Piwnicy SDK. 

Galimoto to kenijska zabawka recyklingowa z drutu. Podczas warsztatu nauczymy się ją  własnoręcznie konstruować. Do jej wykonania potrzebne będą: wielobarwne materiały pochodzące z recyclingu oraz dużo wyobraźni! Warsztaty poprowadzi polsko-kenijska grupa Karkandoo. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, zapewniamy materiały.

 

842 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent