Stwórz swoje mazidełko w Laboratorium Wyobraźni – warsztaty dla dzieci

Laboratorium Wyobraźni PPNT (Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46) mapa

niedziela 11.09.2016

warsztaty dla dzieci

Podczas warsztatów naukowych w Laboratorium Wyobraźni już niejedno zostało potwierdzone . Tym razem udowodnimy, że chemia ma piękną stronę i dodatkowo może przysłużyć się w tworzeniu domowych „upiększaczy”. Zapraszamy całe rodziny na zajęcia „Chemia piękna, piękna chemia” w niedzielę 11 września do Laboratorium Wyobraźni PPNT (ul. Rubież 46).

Rodzice wiedzą, że dzieci lubią malować po wszystkim, w tym po własnych buziach. W Laboratorium Wyobraźni ta dziecięca pasja została wykorzystana w programie warsztatów „Chemia piękna, piękna chemia”, w trakcie których mali naukowcy samodzielne stworzą bezpieczne i kolorowe kosmetyki.

Eksperymenty chemiczne z elementami chemii kosmetycznej przenoszą dzieci w tajemniczy i kolorowy świat maseczek i peelingów, a także pozwalają stworzyć swoje własne indywidualne pachnidło, jednocześnie obrazowo tłumacząc proste reakcje i zależności chemiczne. Program zajęć, w którym dzieci samodzielne ucierają, mieszają i dodają poszczególne składniki, dopasowany jest do zainteresowań zarówno dziewczynek, jak i chłopców.

Zapraszamy na zajęcia „Chemia piękna, piękna chemia” w Laboratorium Wyobraźni PPNT (Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46) już w niedzielę 11 września.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym. Bilety zakupić należy z wyprzedzeniem za pośrednictwem strony bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl (można zakupić bilet upoważniający do udziału w zajęciach oraz zwiedzania wystawy lub bilet obejmujący warsztaty, wystawę i planetarium).

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni PPNT

Laboratorium Wyobraźni to pierwsze w Poznaniu centrum popularyzacji nauki, w którym doskonale bawią się i dzieci, i dorośli. W Laboratorium Wyobraźni tłumaczymy zagadki otaczającego nas świata.

Laboratorium Wyobraźni jest otwarte dla indywidualnych zwiedzających w weekendy i …

Więcej

Adres:

ul. Rubież 46, budynek A2, wjazd 3

Kontakt:

735 981 666
wyobraznia@ppnt.poznan.pl
https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/
facebook

ZOBACZ TAKŻE:naukowewarsztaty

Zobacz także