Studio ceramiczne – weekendowy warsztat dla rodzin

Muzeum Miasta Gdyni, Zawiszy Czarnego, Gdynia, mapa

sobota 17.09.2016

studio-ceramiczne-gdynia-dsc8530-1024x683

Co roku we wrześniu, wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, uczestniczą w największym na naszym kontynencie, projekcie społeczno-edukacyjnym jakim są „Europejskie Dni Dziedzictwa”. Muzeum Miasta Gdyni również tym razem włączyło się w tę inicjatywę. Kto nie zdążył skorzystać ze specjalnego programu przygotowanego przez MMG może jeszcze odwiedzić instytucję w sobotę 17 września.

Muzeum Miasta Gdyni z okazji „Europejskich Dni Dziedzictwa” przygotowało całodniowy program wydarzeń skierowanych zarówno dla dorosłych jak  i dla dzieci. Spotkania związane będą z prezentowaną w MMG wystawą prac uznanego na świecie artysty, ceramika, projektanta przemysłowego, pedagoga, wykładowcy i kuratora – Marka Cecuły.

Zajęcia rozpoczną się o godzinie 11.00 weekendowym warsztatem dla rodzin „Studio ceramiczne”. Po dwugodzinnej wspólnej zabawie będzie można wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie Marka Cecuły. Odbędzie się ono pod hasłem: „Snopki, mutanty i kulfony, czyli nietypowe nośniki jedzenia”. Na koniec przygotowano wykład „Cecuła i sacrum” wyjawiający tajemnice projektanta.

Przypomnijmy, że Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców.

Muzeum Miasta Gdyni
17 września
Wstęp wolny

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Studio ceramiczne – weekendowy warsztat dla rodzin

Muzeum Miasta Gdyni

Na styku morza i lądu stoi nowoczesny budynek z jasnego piaskowca formą przypominający statek - to nowa siedziba Muzeum Miasta Gdyni otwarta uroczyście 16.11.2007 r. w obecności ówczesnego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Wydarzenie to zakończyło …

Więcej

Adres:

Muzeum Miasta Gdyni
ul. Zawiszy Czarnego 1
81 - 374 Gdynia


Kontakt:

58 / 66 20 910; 58 / 71 11 245
sekretariat@muzeumgdynia.pl
http://www.muzeumgdynia.pl
facebook

Zobacz także