Strefa Kultury Wrocław zaprasza do Firleja – Firlej dzieciom. Ballada cygańska

Firlej
🗺 mapa
📅 niedziela 21.04.2024
Ballada cygańska
FIRLEJ DZIECIOM to zainicjowany w 2023 cykl wyjątkowych spektakli, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach, prezentujących wysokie walory artystyczne i edukacyjne. Repertuar cyklu tworzą przedstawienia wybranych zespołów teatralnych z całej Polski.

Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów snują swoje historie rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości. Nie brakuje wśród nich opowieści o współczesnym świecie, przełożonych na język dzieci.

Cykl FIRLEJ DZIECIOM zaprasza na spektakl o poznawaniu swojej tożsamości i poszukiwaniu własnego miejsca w świecie, a także o kształtowaniu odpowiedzialności za siebie i innych.
Przedstawienie „Ballada cygańska” zachęca do rozmowy z dziećmi na temat pochodzenia oraz tolerancji.
W balladzie cygańskiej publiczność poznaje Walerię – cygańską dziewczynkę, która z rodzicami wędruje taborowym wozem przez Polskę. Oczami dziewczynki widz ogląda wypełniony opowieściami, kolorami, dźwiękami, tańcem, muzyką, przyrodą oraz pracą romski świat. W co się bawiły romskie dzieci? Czym skończy się zachwyt pociągiem? Czym zajmowali się Romowie? Co się wydarzy w dorosłym życiu Walerii?
„Ballada cygańska” to spektakl teatru ruchomych, zmechanizowanych, kolorowych obrazów. Przedstawienie w przystępny sposób dotyka wielokulturowości.
21.04.2024, godz. 12:00
Firlej, ul. Grabiszyńska 56
Cena: 25 zł
Wiek dzieci: 3 – 103 lata (spektakl familijny)
Czas trwania spektaklu: około 40 min.

https://www.facebook.com/events/856809179515473/

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent