Starymi pociągami wokół Wrocławia

Dworzec Główny, Wrocław, mapa

niedziela 14.10.2018

od 29 zł

Atrakcje dla dzieci we Wrocawiu 2018

Wszystkich miłośników podróży starymi pociągami serdecznie zapraszamy na wyprawę na pokładzie zabytkowego pociągu wokół stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia! Pociągi ODKRYWCA, OBIEŻYŚWIAT i WŁÓCZYKIJ oraz WĘDROWIEC I KATARZYNKA to oferta Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl dla każdego! Po raz kolejny postanowiliśmy powtórzyć ofertę zapoczątkowaną w 2017 roku. Pociągi według kolejnej zmodyfikowanej oferty przejadą odcinkami głównych linii kolejowych przebiegających na miejskim odcinku, będzie także okazja do zaliczenia linii całkowicie zapomnianych lub nieczynnych w ruchu pasażerskim – użytkowanych w transporcie towarów np. do Sobótki Zachodniej. Pasażerowie skorzystają z przejazdu pociągiem ciągniętym przez zabytkową lokomotywę spalinową serii SM30, zestawionym z zabytkowych wagonów pasażerskich. 
Przejazdy pociągami wokół Wrocławia to świetna rozrywka w czasie jesiennego weekendu!  

Pociągi turystyczne wokół stolicy Dolnego Śląśka 

Przejazd pociągami wokół Wrocławia to wycieczka dla mieszkańców Dolnego Śląska oraz gości odwiedzjących Wrocław. Pociągi zostaną uruchomione na kilku trasach w obrębie miasta Wrocławia oraz na terenie województwa. Początek wyprawy każdego pociągu zaplanowano na stacji Wrocław Główny, podobnie jak koniec podróży.
Pociągi ODKRYWCA, OBIEŻYŚWIAT i WŁÓCZYKIJ oraz WĘDROWIEC i KATARZYNKA to oferta w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl oparta o wykorzystanie zabytkowego taboru kolejowego odrestaurowanego przez Klub Sympatyków Kolei z Wrocławia. Wagony pasażerskie z lat 30-tych i 40-tych XX wieku wyposażone są w drewniane ławeczki oraz elementy wyposażenia niespotykanego już w dzisiejszych pociągach, w tym zbytkowe już toalety. 
Lokomotywa spalinowa serii SM30 to niewielka lokomotywa manewrowa, której podstawowe zadania w przeszłości związane były z przetaczaniem wagonów na stacjach, co nie przeszkadzało jej w niczym w możliwości prowadzenia krótkich pociągów pasaażerskich.

Trasy: 
14 października 2018 (ODKRYWCA, WŁÓCZYKIJ, OBIEŻYŚWIAT): 
Wrocław Główny – Wrocław Osobowice – Wrocław Sołtysowice –
 Wrocław Główny; 
Wrocław Główny – Wrocław Nadodrze – Wrocław Główny;
Wrocław Główny – Sobótka Zachodnia – Wrocław Główny;

 

http://www.turkol.pl/%3Ca%20href=%22http://turkol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=237%3C;/a%3E

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także