Starymi pociągami wokół Wrocławia

Miejsce wydarzenia: Dworzec Główny, Wrocław,

Data wydarzenia: niedziela 14.10.2018

Wstęp: od 29 zł

Atrakcje dla dzieci we Wrocawiu 2018

Wszystkich miłośników podróży starymi pociągami serdecznie zapraszamy na wyprawę na pokładzie zabytkowego pociągu wokół stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia! Pociągi ODKRYWCA, OBIEŻYŚWIAT i WŁÓCZYKIJ oraz WĘDROWIEC I KATARZYNKA to oferta Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl dla każdego! Po raz kolejny postanowiliśmy powtórzyć ofertę zapoczątkowaną w 2017 roku. Pociągi według kolejnej zmodyfikowanej oferty przejadą odcinkami głównych linii kolejowych przebiegających na miejskim odcinku, będzie także okazja do zaliczenia linii całkowicie zapomnianych lub nieczynnych w ruchu pasażerskim – użytkowanych w transporcie towarów np. do Sobótki Zachodniej. Pasażerowie skorzystają z przejazdu pociągiem ciągniętym przez zabytkową lokomotywę spalinową serii SM30, zestawionym z zabytkowych wagonów pasażerskich. 
Przejazdy pociągami wokół Wrocławia to świetna rozrywka w czasie jesiennego weekendu!  

Pociągi turystyczne wokół stolicy Dolnego Śląśka 

Przejazd pociągami wokół Wrocławia to wycieczka dla mieszkańców Dolnego Śląska oraz gości odwiedzjących Wrocław. Pociągi zostaną uruchomione na kilku trasach w obrębie miasta Wrocławia oraz na terenie województwa. Początek wyprawy każdego pociągu zaplanowano na stacji Wrocław Główny, podobnie jak koniec podróży.
Pociągi ODKRYWCA, OBIEŻYŚWIAT i WŁÓCZYKIJ oraz WĘDROWIEC i KATARZYNKA to oferta w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl oparta o wykorzystanie zabytkowego taboru kolejowego odrestaurowanego przez Klub Sympatyków Kolei z Wrocławia. Wagony pasażerskie z lat 30-tych i 40-tych XX wieku wyposażone są w drewniane ławeczki oraz elementy wyposażenia niespotykanego już w dzisiejszych pociągach, w tym zbytkowe już toalety. 
Lokomotywa spalinowa serii SM30 to niewielka lokomotywa manewrowa, której podstawowe zadania w przeszłości związane były z przetaczaniem wagonów na stacjach, co nie przeszkadzało jej w niczym w możliwości prowadzenia krótkich pociągów pasaażerskich.

Trasy: 
14 października 2018 (ODKRYWCA, WŁÓCZYKIJ, OBIEŻYŚWIAT): 
Wrocław Główny – Wrocław Osobowice – Wrocław Sołtysowice –
 Wrocław Główny; 
Wrocław Główny – Wrocław Nadodrze – Wrocław Główny;
Wrocław Główny – Sobótka Zachodnia – Wrocław Główny;

 

http://www.turkol.pl/%3Ca%20href=%22http://turkol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=237%3C;/a%3E

Zobacz miejsce wydarzenia

Gwiazdkowe prezenty od 5.10.15.

Zobacz także