Stary Browar łączy pokolenia. Wakacyjne warsztaty dla dzieci, młodzieży i seniorów

Stary Browar w Poznaniu mapa

piątek 12.08.2016

bezpłatne

Stary Browar łączy pokolenia. Wakacyjne warsztaty dla dzieci, młodzieży i seniorów

W każdy wakacyjny piątek Stary Browar i Fundacja Senior Active zapraszają dzieci, młodzież i seniorów na warsztaty „Powiążemy pokolenia”.

Różnotematyczne zajęcia odbywać się będą w parku Starego Browaru, a w razie niepogody w Słodowni +1, w godz. 12:00-15:00 w każdy piątek wakacji. Na część warsztatów, aby zagwarantować sobie miejsce, warto zapisać się w Punktach Informacyjnych Starego Browaru osobiście, e-mailowo: informacja@starybrowar5050.com lub telefonicznie: 61 667 14 00 i 61 859 60 50. Wstęp wolny, Wszelkie materiały na warsztaty zapewnia organizator.

PROGRAM WARSZTATÓW „POWIĄŻEMY POKOLENIA”:

1 lipca – Sznurowanie to wyzwanie
Wykonywanie gadżetów z kolorowych sznurków paracord. Tworzenie i umacnianie więzi między pokoleniami dosłownie i w przenośni. Uczestnicy będą mieli do wyboru 3 przedmioty o różnym stopniu trudności: 10-minutowy ludzik, 20-minutowe zwierzątko i 30-minutowa bransoletka. W ich wykonaniu pomogą animatorzy oraz karty z instruktażem. Bez zapisów.

8 lipca – WF dla każdego
Łączące pokolenia ćwiczenia wzmacniające i rozciągające w parach z użyciem różnej wielkości piłek, taśm i innych sprzętów gimnastycznych. Zajęcia trwają 30 minut i rozpoczynają się o godz. 12:00, 12:30, 13:00, 13:30, 14:00, 14:30. Bez zapisów.

15 lipca – Malowanki
Warsztaty malarskie w czasie których dzieci, młodzież i seniorzy uwieczniać będą budynek Starego Browaru. Poprowadzi je artysta malarz we współpracy z animatorami z Fundacji Senior Active. Prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Starym Browarze. Aby zapewnić sobie miejsce należy się zapisać. Zajęcia trwają 3 godziny, można dołączyć w każdej chwili.

22 lipca – Drewniaki luzaki
Tworzenie korali, naszyjników, breloków i ludzików z drewnianych kulek i sznurków. Zajęcia trwają 3 godziny, można dołączyć w każdym momencie, nie trzeba się zapisywać.

29 lipca – Parawaning art
Zdobienie płóciennych parawanów farbami i flamastrami do tkanin. Nad przebiegiem wspólnej pracy różnych pokoleń będą czuwać animatorzy. Wymagane są zapisy, ale do 3-godzinnych zajęć można dołączyć w każdej chwili.

5 sierpnia – Eco życie
Międzypokoleniowy upcycling czyli kreatywne tworzenie przedmiotów ze znanych wszystkim surowców wtórnych. Zajęcia z animatorami z Fundacji Senior Active. Wymagane są zapisy. Można dołączyć w dowolnym momencie.

12 sierpnia – Cuda wianki
Warsztaty dla dużych i małych pań, w czasie których pod okiem florysty i animatorów wykonają kwiatowe ozdoby na głowę. Można przynieść własny kapelusz. Wymagane są zapisy. Można dołączyć w dowolnym momencie.

19 sierpnia – Tytkowe love
Ozdabianie ekologicznych toreb z płótna: młodsi mogą wykonać worki na zabawki lub WF, a starsi tytkę na sprawunki. Nad przebiegiem będą czuwać artysta plastyk i animatorzy. Na warsztat wymagane są zapisy.

26 sierpnia – Zakład o książkę
Wykonywanie kolorowych zakładek do książek. Zajęcia z animatorami Fundacji Senior Active. Bez zapisów, można dołączyć w każdej chwili.

O Fundacji Senior Active:
Misją poznańskiej Fundacji Senior Active jest aktywizacja osób starszych i umożliwienie im poszerzania horyzontów, aktywnego życia, rozwijania zainteresowań, uczenia się nowych rzeczy, a także budowanie pozytywnych relacji z młodymi ludźmi. Jej celem jest także przełamywanie stereotypów społecznych odnoszących się do bierności osób 65+ w obszarze społecznym, jak również braku okazji do aktywnego spędzania czasu.

 

Warsztaty dla dzieci i seniorow, fot. J. Wittchen

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:latowakacjewarsztaty