Stary Browar łączy pokolenia. Wakacyjne warsztaty dla dzieci, młodzieży i seniorów

Stary Browar w Poznaniu mapa

piątek 19.08.2016

bezpłatne

Stary Browar łączy pokolenia. Wakacyjne warsztaty dla dzieci, młodzieży i seniorów

Różnotematyczne zajęcia odbywać się będą w parku Starego Browaru, a w razie niepogody w Słodowni +1, w godz. 12:00-15:00 w każdy piątek wakacji. Na część warsztatów, aby zagwarantować sobie miejsce, warto zapisać się w Punktach Informacyjnych Starego Browaru osobiście, e-mailowo: informacja@starybrowar5050.com lub telefonicznie: 61 667 14 00 i 61 859 60 50. Wstęp wolny, Wszelkie materiały na warsztaty zapewnia organizator.

PROGRAM WARSZTATÓW „POWIĄŻEMY POKOLENIA”:

5 sierpnia – Eco życie
Międzypokoleniowy upcycling czyli kreatywne tworzenie przedmiotów ze znanych wszystkim surowców wtórnych. Zajęcia z animatorami z Fundacji Senior Active. Wymagane są zapisy. Można dołączyć w dowolnym momencie.

12 sierpnia – Cuda wianki
Warsztaty dla dużych i małych pań, w czasie których pod okiem florysty i animatorów wykonają kwiatowe ozdoby na głowę. Można przynieść własny kapelusz. Wymagane są zapisy. Można dołączyć w dowolnym momencie.

19 sierpnia – Tytkowe love
Ozdabianie ekologicznych toreb z płótna: młodsi mogą wykonać worki na zabawki lub WF, a starsi tytkę na sprawunki. Nad przebiegiem będą czuwać artysta plastyk i animatorzy. Na warsztat wymagane są zapisy.

26 sierpnia – Zakład o książkę
Wykonywanie kolorowych zakładek do książek. Zajęcia z animatorami Fundacji Senior Active. Bez zapisów, można dołączyć w każdej chwili.

O Fundacji Senior Active:
Misją poznańskiej Fundacji Senior Active jest aktywizacja osób starszych i umożliwienie im poszerzania horyzontów, aktywnego życia, rozwijania zainteresowań, uczenia się nowych rzeczy, a także budowanie pozytywnych relacji z młodymi ludźmi. Jej celem jest także przełamywanie stereotypów społecznych odnoszących się do bierności osób 65+ w obszarze społecznym, jak również braku okazji do aktywnego spędzania czasu.

 

Warsztaty dla dzieci i seniorow, fot. J. Wittchen

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:latowakacjewarsztaty