Wystartował 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci!

kina w Warszawie i online
📅 piątek 30.09.2022 do niedziela 02.10.2022
9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci
Tegoroczna edycja organizowanego przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty wydarzenia dla młodych i najmłodszych widzów odbędzie się ponownie w formule hybrydowej. Festiwalowe filmy pokazywane będą od 24 września do 2 października w kinach w 20 miastach w Polsce, a od 6 do 23 października na internetowej platformie.

Kino młodej widzki i młodego widza

9. odsłona festiwalu to 159 wyjątkowych tytułów. Całe wydarzenie zainauguruje światowa premiera kolejnego filmu uwielbianej przez widzów Kina Dzieci serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”, czyli „Tajemnica Skorpiona”. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserką – Tiną Mackic oraz odtwórcą tytułowej roli Lassego – Nilsem Kendlem.

Filmy pełno- i krótkometrażowe, animacje czy dokumenty wybrane dla widzek oraz widzów w wieku od 4 lat pogrupowane zostały w tym roku na 12 sekcji, zróżnicowanych zarówno tematycznie, jak również gatunkowo. W ramach Konkursu głównego zobaczymy najciekawsze polskie oraz międzynarodowe produkcje. Publiczność z 20 festiwalowych miast  wybierze w plebiscycie najlepszy film 9. MFF Kino Dzieci, który otrzyma nagrodę Kwiatu Paproci. Jurorzy ocenią również tytuły w Konkursie filmowych odkryć i Konkursie krótkich dokumentów.

Program i bilety

Szczegółowy program festiwalu został opublikowany na stronie kinodzieci.pl. Bilety na seanse można kupić w kasach oraz na stronach internetowych kin festiwalowych.

Co? Gdzie? Kiedy?

Stacjonarna edycja festiwalu Kino Dzieci rozpocznie się 24 września i potrwa do 2 października. Seanse odbędą się po raz pierwszy w aż ośmiu kinach w Warszawie!

Więcej informacji o MFF Kino Dzieci oraz innych aktywnościach Działu Edukacji SNH: www.kinodzieci.pl

Bilety na 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci już w sprzedaży