Start 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci w wersji online

kina w Warszawie i online mapa

piątek 21.10.2022 do niedziela 23.10.2022

Start 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego  Kino Dzieci w wersji online

Ponad 31 000 – już teraz wiemy, że tyle osób wzięło udział w stacjonarnej odsłonie Kina Dzieci. A liczba ta może się zmienić, bo nadal sumujemy tegoroczną frekwencję. Teraz jednak przenosimy nasz festiwal na platformę internetową, gdzie dostępnych jest aż 119 tytułów. Widzowie i widzki będą mogli zobaczyć m.in. nagrodzone filmy takie jak: „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnicy Skorpiona”, „Yuku i magiczny kwiat” czy „Comedy Queen”. 9. MFF Kino Dzieci startuje już dzisiaj i potrwa do 23 października. Pojedyncze dostępy i karnety na seanse online można kupić na nowehoryzonty.pl/kinodziecionline.

Kontynuacja 9. MFF Kino Dzieci w wersji online to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby nadrobić tytuły, jakich nie zdążyli zobaczyć podczas stacjonarnej odsłony, ale i szansa na uczestnictwo w wydarzeniu dla tych osób, które na co dzień nie mają dogodnego dostępu do kin, w których mieliśmy przyjemność organizować pokazy naszych filmów.

Zwycięskie filmy dostępne online

Podczas festiwalu w 20 miastach i 29 kinach w całej Polsce w plebiscycie publiczności zostało oddanych ponad 12 000 głosów na filmy z Konkursu głównego. Głosujący uznali, że najlepszym spośród nich jest: „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona” (tyt.oryg. „Lasse-Majas detektivbyrå – Skorpionens gåta”, 6+, reż. Tina Mackic, Szwecja 2022). Na podium uplasowała się także „Szkoła magicznych zwierząt” (tyt.oryg. „Die Schule der magischen Tiere”, 6+, reż. Gregor Schnitzler; Niemcy, Austria 2021). Te dwa tytuły będą dostępne na naszej platformie w ramach festiwalu online.

 Ale to nie wszystko, młodzi widzowie i widzki znajdą tam również animację „Yuku i magiczny kwiat” (tyt. oryg. Yuku et la fleur de l’Himalaya; 5+; reż. Rémi Durin, Arnaud Demuynck; Belgia, Francja 2022) nagrodzoną przez Jury Stowarzyszenia Kin Studyjnych i wyróżnioną przez Związek Edukatorów Filmowych. Ci drudzy docenili także inny film, który od 6 października dostępny będzie na naszej platformie, jest to Lato, kiedy nauczyłam się latać” (tyt.oryg. „Leto kada sam naučila da letim”; 9+; reż. Radivoje Andrić; Serbia, Chorwacja, Bułgaria, Słowacja 2022). Jury Konkursu filmowych odkryć nagrodziło z kolei film Comedy Queen” (12+; reż. Sanna Lenken; Szwecja 2022), który również będzie można obejrzeć w ramach Kino Dzieci online.

Materiały wideo dostępne online

Realizowana przez nas hybrydowa formuła festiwalu to także możliwość korzystania z dodatkowych zasobów, m.in. wideospotkań z twórcami, zapowiedzi filmowych czy warsztatów plastycznych prowadzonych przez Michalinę Drygasiewicz. Te materiały dostępne są bezpłatnie na naszej naszej festiwalowej platformie: https://www.nowehoryzonty.pl/kinodziecionline

Start 9. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego  Kino Dzieci w wersji online

 

Dużym okiem online – filmy i wydarzenia dla rodziców, opiekunów i nauczycieli

W ramach sekcji Dużym okiem prezentujemy filmy i wydarzenia dla towarzyszących dzieciom dorosłym. Ostatnie spotkanie pt. „Granica między dziewczęcym a chłopięcym, czyli o wspieraniu dzieci w obliczu stereotypów płci” odbędzie się online na naszej festiwalowej platformie, 10 października, o godzinie 18:00. W rozmowie wokół filmu „Podnieść poprzeczkę (reż. Guðjón Ragnarsson, Islandia/Finlandia 2021, lektor) wezmą udział: Beata Jewiarz (dziennikarka, aktorka, animatorka kultury) oraz Ula Malko (psycholożka rodzinna, mediatorka, współzałożycielka ośrodka wsparcia i rozwoju Bliskie Miejsce), rozmowę poprowadzi Magda Korczyńska (twórczyni projektu edukacyjnego „Jak wychowywać dziewczynki?”). Podczas wydarzenia gościnie przyjrzą się bliżej stereotypom dotyczącym płci dzieci i wspólnie zastanowią nad tym, jak skutecznie wspierać je w obliczu narzuconych chłopcom oraz dziewczynkom norm.

Jak oglądać festiwalowe filmy online?

Festiwalowe filmy online dostępne są o dowolnej porze (bez siatki projekcji) na nowehoryzonty.pl/kinodziecionline od godz. 12:00, 6 października do godz. 23:59, 23 października 2022. Od momentu kliknięcia w ikonę „oglądaj” mamy 48 godzin na obejrzenie filmu. Ostatni seans można rozpocząć najpóźniej 23 października o godz. 23:59 (czyli nacisnąć ikonę odtwarzania – inaczej dostęp nie zostanie aktywowany), wówczas również pozostanie 48 godzin na dokończenie pokazu. Filmy online dostępne są tylko na terytorium Polski.

Wszystkie filmy na platformie mają polski dubbing lub polskiego lektora. Na stronie każdego filmu można znaleźć dokładną informację na temat wersji językowej oraz sugerowanej kategorii wiekowej danego tytułu.

W sprzedaży oferujemy: karnety w cenie 85 zł umożliwiające nielimitowane oglądanie wszystkich filmów z platformy oraz pojedyncze dostępy na wybrane tytuły (w cenach od 9,90 zł do 15 zł). Aby kupić karnet lub dostęp, należy założyć konto w serwisie nowehoryzonty.pl lub zalogować się na już istniejące. Pojedyncze dostępy można wykupić przez indeks filmów lub stronę wybranego filmu po kliknięciu w charakterystyczną ikonę koszyka.

Zapraszamy także do obejrzenia wideorelacji ze stacjonarnej odsłony Kina Dzieci w festiwalowych kinach:

https://youtu.be/ckrS-u03pKs

https://youtu.be/gCAozANDsbA

Wideo: Patryk Straszak

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
ZOBACZ TAKŻE:filmpatronatpolecamy