Starotyskie Mikołajki

📅 czwartek 06.12.2012
Starotyskie Mikołajki

Co roku, 6 grudnia impreza gromadzi tłumy, już nie tylko tyszan. Tradycją tego dnia stał się przejazd przez miasto barwnej rowerowej parady, z bryczką Świętego Mikołaja na czele. Parada kończy się uroczystym wjazdem Świętego na Rynek, gdzie czekają już na niego dzieci. Prezenty, słodkości, konkursy, zabawy i koncerty – to wszystko znajdziecie na Starotyskich Mikołajkach i w tym roku.

Każdy, kto ma ochotę, może dołączyć do rowerowego orszaku Mikołaja. Parada ruszy o godzinie 16. Zbiórka na targowisku u zbiegu ulic Kościuszki i Karola Miarki. Warunek – trzeba założyć strój Świętego Mikołaja (przynajmniej czapkę). Najlepsze przebrania, najlepiej ustrojone rowery oraz najliczniejsze grupy zorganizowane Mikołajów zostaną nagrodzone.

Z kolei na pieszych uczestników imprezy już od 15.30 na Rynku czekać będą atrakcje. Najpierw „rozgrzewkę" zaproponuje klub Revital Fitness. Na scenie od godziny 16. będą się odbywać koncerty. Wystąpią: Ilona „Potania" Chylińska (znana z programu Must Be The Music), Chopcy z Łazisk (gwiazda śląskich list przebojów), dobrze znana tyskiej publiczności Raisa Misztela (ostatnio wystąpiła w Must Be The Music), tyski raper Jakób, a także Adrian Karkoszka, Iskierki Bożej Miłości, Sandstone – Bon Jovi, zespoły taneczne z MDK Tychy oraz tyska grupa taneczna D′WAY OF LIFE (program Got To Dance).

Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby.

Organizatorami są serwis www.NOLTYCHY.pl i Stowarzyszenie Sportowe NOL Tychy. Patronat medialny sprawują tygodnik Twoje Tychy i portal www.tychy.pl