Stare Miasto: Z życia wzięte – wycieczka

róg ul. Dominikańskiej i Szewskiej mapa

sobota 25.05.2019

Poznańskim Szlakiem Nauki – wycieczka

Przyjrzyjmy się mieszkańcom poznańskiego Starego Miasta. Przez osiem wieków, mieszkało tu ponad dwadzieścia pięć pokoleń ludzi. Każde z nich dążyło do poprawy własnej sytuacji i lepszego bytu. Jak tego dokonali? Przykłady z życia mieszkańców dawnego Poznania bywają intrygujące i inspirujące.

Termin: 25 maja 2019, sobota, godz. 17:00.

Miejsce spotkania: róg ul. Dominikańskiej i Szewskiej (przy dawnym kościele dominikanów).

Wstęp wolny!

Stare Miasto: Z życia wzięte – wycieczka

Brama Poznania Ichot

Brama Poznania - nowy kierunek zwiedzania Brama Poznania, czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, to instytucja, która odwołując się do ponad tysiącletniej historii poznańskiej Wyspy Katedralnej odkrywa przed zwiedzającymi miejsce narodzin polskiej państwowości. Stanowi ona przykład …