Stanisław August leci na Marsa – warsztaty kolażu dla dzieci

Pałac na Wyspie mapa

niedziela 27.10.2019

20

Stanisław August leci na Marsa - warsztaty kolażu dla dzieci

Żyrafy przed Pałacem na Wyspie, wieloryb w łazienkowskim stawie, ananasy na drzewach, a na niebie – różowe słońce. W świecie kolażu wszystko jest możliwe. Zapraszamy na warsztaty, podczas których będziemy wspólne wycinać, sklejać, zgniatać i dziurkować, tworząc przy tym mnóstwo zabawnych obrazów.

Uczestnicy zajęć będą eksperymentować, robiąc kompozycje z użyciem różnych materiałów. Gazety, tkaniny i suszone kwiaty połączą z reprodukcjami obrazów z królewskiej kolekcji i własnoręcznie wykonanymi fotografiami. Inspiracji do swoich prac poszukają w czasie spaceru po pałacowych zakamarkach i ogrodowych zaułkach. Powstałe podczas warsztatów dzieła zaprezentowane zostaną na wystawie zaaranżowanej w zabytkowych wnętrzach Łazienek Królewskich.

Terminy: 22 września, 13 i 27 października, 17, 24 i 30 listopada, godz. 11.00 – można dołączyć w dowolnym momencie
Miejsce spotkania: Pałac na Wyspie
Obowiązuje: bilet w wysokości 20 zł (dziecko plus opiekun) na pojedynczy warsztat lub karnet w wysokości 80 zł (pięć warsztatów, dziecko plus opiekun)
Zapisy: edukacja@lazienki-krolewskie.pl

27 października – Fantazjonaż
Wysyłamy w kosmos nasze prace! Co się stanie z rzeźbami, kiedy znajdą się na innej planecie? Jak będzie wyglądać portret carycy Katarzyny wyeksponowany w międzyplanetarnej galerii? Czy król Stanisław będzie dobrze wyglądał w kasku astronauty? Odpowiedzią będą nasze pełne fantazji, kosmiczne kolaże.

17 listopada – Architektonaż
Basen w łazienkowskich ogrodach, a może lotnisko albo wieża widokowa? Uczestnicy warsztatów spróbują dodać nowe elementy architektury. Ustawią kolejne rzeźby, przewieszą obrazy i zamienią miejscami budynki, trochę przy tym bałaganiąc.

24 listopada – Ekspozycjonaż
Wspólnie stworzymy plan miniwystawy naszych dzieł. Zastanowimy się też, w jaki sposób wyeksponować nasze prace, aby zainteresowały gości Łazienek Królewskich. Ciekawe, jaki nowy świat powstanie.

Na zajęcia zapraszamy dzieci, które wzięły udział przynajmniej w dwóch warsztatach z cyklu „Stanisław August leci na Marsa”.

30 listopada (sobota) – Wernisaż miniwystawy
Wstęp bezpłatny obowiązują zapisy.

Prowadzący warsztaty:
Aneta Klejnowska – graficzka i malarka, absolwentka warszawskiej ASP, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych oraz Ecole Estienne w Paryżu. Doświadczenie zdobywała w Polsce i za granicą, pracując i kształcąc się m.in. w Nowym Jorku, Londynie i w Paryżu. Pracowała i tworzyła ilustracje dla wielu firm, jej prace ukazały się w większości polskich magazynów i czasopism. Brała udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i za granicą

Anna Zajda – absolwentka Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych („Książka i literatura dla dzieci i młodzieży”) na Uniwersytecie Warszawskim. Animatorka, autorka stref edukacji dla dzieci i koordynatorka warsztatów rodzinnych w Muzeum Łazienki Królewskie. Miłośniczka książek obrazowych i opowiadania bajek.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Łazienki Królewskie

Muzeum Łazienki Królewskie

Lekcje Muzealne Lekcje odbywają się w autentycznych wnętrzach stanisławowskich. Istnieje możliwość rozszerzenia omawianych tematów o prelekcje ilustrowane dużym wyborem slajdów lub o zajęcia w pracowni plastycznej. Cena lekcji muzealnej - 80,- zł/klasa (do 30 osób) Tematy lekcji: 1. Dzień zwyczajny …

Więcej

Adres:

ul. Agrykoli 1
00-460 Warszawa


Kontakt:

(22) 5060 101 (centrala), (22) 5060 183 (rezerwacja)
http://www.lazienki-krolewskie.pl

Zobacz także