Stacja Bajek w gdyńskich dzielnicach

Gdynia mapa

poniedziałek 05.08.2019 do sobota 10.08.2019

Stacja Bajek w gdyńskich dzielnicach

Dwa spektakle dla najmłodszych obejrzą na początku sierpnia mieszkańcy wybranych dzielnic Gdyni. Plenerowe i darmowe spektakle: „Bajka o księciu Pipo i jego czerwonym koniku” i „Dzielny Kapitan Ahab” zaprezentuje Teatr Gdynia Główna.

Prezentacja spektakli dla najmłodszych to część V Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża 2019” organizowanego przez Teatr Gdynia Główna. Idea tego festiwalu, który będzie miał miejsce w dniach 5-10 sierpnia polega na prezentacji aktualnych i odważnych spektakli teatrów offowych w nietypowych i wartych odkrycia przestrzeniach miasta. W tegorocznej edycji festiwalu zapowiedziano prezentację sześciu „dorosłych” spektakli, które będą się rozpoczynać o godzinie 21, spektakle dla najmłodszych w festiwalowych przestrzeniach zostaną natomiast pokazane o godzinie 17. Dla najmłodszych widzów przygotowano dwa spektakle Teatru Gdynia Główna – „Bajka o księciu Pipo i jego czerwonym koniku” i „Dzielny Kapitan Ahab”.

*Dzielny Kapitan Ahab
Inspirowany Moby Dickiem Hermana Melville’a
Scenariusz i reżyseria Grzegorz Kujawiński
Obsada: Piotr Rogalski, Piotr Srebrowski, Oliwer Zypper
Młody chłopiec imieniem Izmael zaciąga się na statek wielorybniczy dowodzony przez kapitana Ahaba. Nie wie jeszcze, że po wejściu na pokład rozpocznie się największa przygoda jego życia. W trakcie wojaży zakosztuje trudnego marynarskiego życia na statku, zmierzy się ze swoimi słabościami i lękami, kształtując w ten sposób swój charakter. Ahab, wraz załogą, poluje na białego, niedoścignionego wieloryba imieniem MOBY DICK. Bestia zatopiła już wiele statków i obgryzła niejedną kończynę. Dlaczego więc Ahab ściga wielkiego kaszalota? Czy z nowym członkiem załogi uda się pochwycić Lewiatana? Zaczyna się przygoda na otwartym morzu!W spektaklu ważną rolę odegra sztuka imitacji dźwięków. Narracja akustyczna spektaklu zostanie wykreowana na żywo przy użyciu wymyślnych maszyn, nietypowych instrumentów i rekwizytów.

*Bajka o księciu Pipo i jego czerwonym koniku
Scenariusz i reżyseria: Ewa Ignaczak
Obsada: Ida Bocian, Łukasz Dobrowolski, Bartłomiej Sudak
Opowieść o księciu imieniem Pipo, który przemierza świat w poszukiwaniu swoich prawdziwych rodziców i pięknej, prostej rzeczywistości, której wspomnienie sięga lat dzieciństwa. Droga ta nie należy do łatwych, jednak tylko podjęcie związanych z nią wyzwań i miłość do rodziców, może doprowadzić Pipo do osiągnięcia celu.Bajka o Pipo to uniwersalna opowieść o dorastaniu, przemijaniu, wierności sobie i sile przyjaźni. Spektakl, w którym nie brakuje żywego tempa, urokliwej scenografii, a przede wszystkim dobrej zabawy, może być wspaniałą rozrywką dla całej rodziny.Forma spektaklu ruchomego pozwoli młodym widzom doświadczyć bliskiego obcowania ze sztuką i przekonać się, że granice wyobraźni sięgają znacznie dalej niż można by przypuszczać.

PROGRAM STACJI BAJEK

*BAJKA O KSIĘCIU PIPO I JEGO CZERWONYM KONIKU
Wg Pierre’a Gripariego, Reżyseria: Ewa Ignaczak, Teatr Stajnia Pegaza/ Gdynia

5 SIERPNIA (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17.00
Dziedziniec /ZSP nr 4
Ul. Chwaszczyńska 26 (Karwiny)

7 SIERPNIA (ŚRODA) GODZ. 17.00
Parking/ Klub 43. Bazy Lotnictwa Morskiego
Ul. Zielona 235 (Babie Doły)

9 SIERPNIA (PIĄTEK) GODZ. 17.00
Zabytkowe kino/Polonia Skwer
Ul. Żeromskiego 41-47 (Śródmieście)

*DZIELNY KAPITAN AHAB
Insp. “Moby Dickiem” Hermana Mellville’a, Reżyseria: Grzegorz Kujawiński, Teatr Gdynia Główna/ Gdynia

5 SIERPNIA (PONIEDZIAŁEK) GODZ. 17.00
Rampa/ DeguStacja – Vintage & Art Club
Ul. Architektów 1 (Orłowo)

7 SIERPNIA (ŚRODA) GODZ. 17.00

Plac / Plac Zabaw Zameczek
Ul. Piekarska 2-8 (Obłuże)

9 SIERPNIA (PIĄTEK) GODZ. 17.00

Plac /Park Kolibki
Ul. Zwycięstwa 291 (Orłowo)

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Stacja Bajek w gdyńskich dzielnicach

Teatr Gdynia Główna

Teatr Gdynia Główna to nowo powstałe miejsce rozwoju twórczego mieszczące się w podziemiach Dworca Głównego PKP. Jest to interdyscyplinarny przystanek artystyczny, na który składają się: Teatr Gdynia Główna, Pęd Sztuki. Galeria, Poczekalnia Idei.Realizują one trzy …

Więcej

Adres:

Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,
Dworzec PKP Gdynia Główna (poziom -1)


Kontakt:

58 351 15 12; 600 306 634; 600 306 632
teatr@teatrgdyniaglowna.pl
http://www.teatrgdyniaglowna.pl/pl/node/6

 
ZOBACZ TAKŻE:teatr