Średniowiecze da się lubić. Lato z Muzeum Krakowa

Barbakan i Celestat
📅 sobota 26.08.2023 do niedziela 27.08.2023
Średniowiecze da się lubić

Czy średniowiecze da się lubić? Epokę uważaną za synonim ciemnoty i zacofania? Co kryły te „mroczne wieki”? Od kilku lat Muzeum Historyczne Miasta Krakowa udowadnia, że jednak Średniowiecze da się lubić! Nie tylko za jego „mroczny klimat” odpowiedni dla popularnych powieści historycznych czy fantasy, ale dla wielu tajemnic wartych odkrywania i poznawania.

SIERPIEŃ

26 sierpnia (sobota)
Barbakan, godz. 13.00–21.00
Gala Walk Rycerskich

• Aktywności dla najmłodszych
  • Koncert zespołu Chrust
  • Gala walk rycerskich – profesjonalna gala widowiskowych pojedynków 8 par zawodników reprezentujących dojrzałe i późne średniowiecze. Pojedynki odbywają się w szrankach przy obecności 2 sędziów ze Stowarzyszeniu Sędziów Walk Historycznych. Walki nie są reżyserowane. Każdy z zawodników posiada swój herb oraz „avatar” muzyczny, który będzie odgrywany podczas przejścia przez Barbakan i wejście w szranki. Poszczególne pojedynki uzupełniane komentarzem i wykładami historycznymi. Element rzeczywistej rywalizacji.

27 sierpnia (niedziela)
Celestat, godz. 10.00
Kroniki zamku Avel to kooperacyjna gra rodzinna, która przenosi nas do magicznej krainy inspirowanej legendami okresu średniowiecza. Gracze tworzą własne postaci, które eksplorując fantastyczny świat będą walczyć z niebezpiecznymi stworzeniami, zdobywać złoto, magiczne eliksiry i ekwipunek, by przygotować się na finałową walkę w obronie tytułowego zamku i całego królestwa Avel.

Ceny biletów:

Czy i jak motywować dzieci

normalny: 9 zł
ulgowy: 7 zł