Średniowiecze da się lubić. Lato z Muzeum Krakowa

Barbakan i Celestat mapa

sobota 26.08.2023 do niedziela 27.08.2023

Średniowiecze da się lubić

Czy średniowiecze da się lubić? Epokę uważaną za synonim ciemnoty i zacofania? Co kryły te „mroczne wieki”? Od kilku lat Muzeum Historyczne Miasta Krakowa udowadnia, że jednak Średniowiecze da się lubić! Nie tylko za jego „mroczny klimat” odpowiedni dla popularnych powieści historycznych czy fantasy, ale dla wielu tajemnic wartych odkrywania i poznawania.

SIERPIEŃ

26 sierpnia (sobota)
Barbakan, godz. 13.00–21.00
Gala Walk Rycerskich 

  • Aktywności dla najmłodszych
  • Koncert zespołu Chrust
  • Gala walk rycerskich – profesjonalna gala widowiskowych pojedynków 8 par zawodników reprezentujących dojrzałe i późne średniowiecze. Pojedynki odbywają się w szrankach przy obecności 2 sędziów ze Stowarzyszeniu Sędziów Walk Historycznych. Walki nie są reżyserowane. Każdy z zawodników posiada swój herb oraz „avatar” muzyczny, który będzie odgrywany podczas przejścia przez Barbakan i wejście w szranki. Poszczególne pojedynki uzupełniane komentarzem i wykładami historycznymi. Element rzeczywistej rywalizacji.

27 sierpnia (niedziela)
Celestat, godz. 10.00
Kroniki zamku Avel to kooperacyjna gra rodzinna, która przenosi nas do magicznej krainy inspirowanej legendami okresu średniowiecza. Gracze tworzą własne postaci, które eksplorując fantastyczny świat będą walczyć z niebezpiecznymi stworzeniami, zdobywać złoto, magiczne eliksiry i ekwipunek, by przygotować się na finałową walkę w obronie tytułowego zamku i całego królestwa Avel.

Ceny biletów:

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

normalny: 9 zł
ulgowy: 7 zł
rodzinny: 18 zł
grupowy: 7 zł
grupowy ulgowy: 6 zł

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Średniowiecze da się lubić. Lato z Muzeum Krakowa

Muzeum Krakowa

Muzeum gromadzi obiekty dotyczące kultury materialnej, dziejów politycznych i gospodarczych, sztuki oraz tradycji i zwyczajów mieszkańców Krakowa od czasów najdawniejszych aż po dzień dzisiejszy.

Wśród kolekcji muzealnych, na pierwszym miejscu należy wymienić zbiory ikonograficzne - widoki …

Więcej

Adres:

Siedziba główna:
Pałac Krzysztofory
Rynek Główny 35
31-011 Kraków


Kontakt:

centrala (012) 61-92-300
info@mhk.pl
http://www.mhk.pl
facebook